Глава УГКЦ закликав посла Іспанії посприяти осуду у світі рашистської ідеології винищення українців

Глава УГКЦ закликав посла Іспанії посприяти осуду у світі рашистської ідеології винищення українців - фото 1
У Києві Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви, 29 квітня зустрівся з послом Іспанії в Україні Сільвією Йозефіною Кортес Мартін. Зустріч відбулася на прохання пані посла.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, під час зустрічі обговорили загальну ситуацію в Україні.

Блаженніший Святослав подякував пані послу за те, що вона разом з дипломатами повернулися до Києва. Він підкреслив, що для України це є знаком великої підтримки і водночас свідченням того, що європейські країни вірять в перемогу України.

У розмові сторони заторкнули різні аспекти діяльності Церкви в умовах війни, обговорили гуманітарний аспект. Глава УГКЦ розповів про різні виклики соціального служіння, зокрема поділився досвідом останньої поїздки на південь України: до Черкас і Кропивницького.

Також заторкнули тему ідеологічної війни, яка, на переконання Предстоятеля, є причиною, а відтак ставить певні цілі для російської агресії в Україні. «Часто сьогодні говориться про військові аспекти війни, соціальні, гуманітарні чи політичні. Часто не розуміється ідеологічна складова війни, що також є її причиною», – наголосив Глава УГКЦ.

Учасники розмови обговорили маніфест геноциду українського народу, який росіяни видали як інструкцію для своїх військ в Україні, в якій йдеться про те, що українці не є народом, а ідеологією, яка мусить бути покарана, викорінена. Непокірних потрібно «перевиховувати» у спеціальних таборах. Ба більше, в ній йде мова про винищення багатомільйонного народу в Україні як про одну з цілей війни.

Блаженніший Святослав попросив, щоб міжнародне співтовариство, зокрема дипломатичні представництва звернули увагу на це, бо такого типу тоталітарна ідеологія і її заклики чи цілі геноциду мусять бути осмислені і засуджені світовим співтовариством.

Зі свого боку пані посол запевнила Главу УГКЦ у постійній увазі Іспанії до війни в Україні, в підтримці гуманітарного служіння, а також у готовності до подальшого діалогу і співпраці.