Глава УГКЦ закликав представників єпископатів ЄС докласти зусиль, аби війна в Україні не стала забутою
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Звертаючись до представників єпископатів ЄС, Блаженніший Святослав подякував за відкритість до українських мігрантів, «яких у ваших країнах перебуває близько 6 мільйонів», а також наголосив, що відбудова України значною мірою залежить від того, чи вони повернуться на Батьківщину. «Перемога України полягає не лише в поверненні наших територій, але найперше — у поверненні наших людей додому».
Серед головних викликів найближчої зими Блаженніший Святослав назвав продовольчу кризу, яку «ми зможемо подолати лише завдяки міжнародній солідарності». Він закликав членів СОМЕСЕ докладати зусиль, аби війна в Україні не перетворилась на «забуту війну».
Під час дискусії, що для України означає справедливий мир, Блаженніший Святослав зазначив, що перша умова для відновлення справедливого миру в Україні — визнання Росією права українського народу на самовизначення та суб’єктність у міжнародних відносинах. «Ми не можемо вести переговори з тими, хто досі заперечує наше право на існування». Глава УГКЦ наголосив, що війна Росії проти України має виразний геноцидний вимір, і нагадав гадав, що «європейський вибір України суперечить неоколоніальним амбіціям росії. Саме в цьому криється причина війни».
Глава УГКЦ звернувся до представників Єпископських конференцій ЄС із проханням допомогти українцям інтегруватися в їхні суспільства, «гарантуючи однак нашим вірним право на душпастирський супровід їхньої Церкви-матері».
Блаженніший Святослав представив учасникам владику Степана Суса та розповів про головні завдання Пасторально-міграційного відділу в душпастирській опіці вірних УГКЦ у тих країнах, де немає її канонічних структур.
Президент СОМЕСЕ архиєпископ Мар’яно Крочята подякував Блаженнішому Святославові за приклад «душпастирського служіння, яким сьогодні захоплюється весь католицький світ та надихає нас у нашому служінні».
СOMECE — це організація, яка об’єднує єпископати ЄС для відносин з інституціями ЄС, моніторингу законодавства та політики ЄС відповідно до соціально вчення Католицької Церкви. Членами СОМЕСЕ є 26 єпископських конференцій ЄС. Секретаріат організації розташований у Брюсселі.