Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»

11 вересня, 08:47
Католики
Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» - фото 1
У базиліці Святого Петра у Ватикані 10 вересня 2023 року відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами Синоду Української Греко-Католицької Церкви. Спільним Богослужінням єпископи УГКЦ з усього світу відзначили 400-річчя мучеництва священномученика Йосафата та помолилися за справедливий мир в Україні. Участь у Літургії взяв колишній Префект Дикастерії для Східних Католицьких Церков кардинал Леонардо Сандрі.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав пригадав, що святий Йосафат, 400-річчя мучеництва якого єпископи Синоду УГКЦ відзначили цією Літургією, — єдиний з усіх український святих, мощі якого знаходяться в базиліці святого Петра.

"Сьогодні Йосафат нам каже: Діти України, ніколи не слухайте голоси тих, хто каже вам зректися тієї єдності. Бо наша Церква вижила в усіх історичних епохах, вистояла перед тими, хто хотів її зліквідувати, завдяки тому, що була в єдності із широкою, вселенською родиною Католицької Церкви. Подібно сьогодні й Україна не зможе вистояти у тій війні без широкої міжнародної допомоги і то підтримки на всіх рівнях. Вселенська католицька християнська солідарність є необхідною умовою для стійкості, виживання нашої Церкви і народу — умовою перемоги України у тій борні добра зі злом, яку сьогодні веде наш народ», — наголосив у промові Патріарх УГКЦ.

Глава УГКЦ подякував Папі Францискові, з яким напередодні єпископи Синоду мали двогодинну зустріч та розповіли всю правду про війну в Україні.

«Незважаючи на те, що в Україні через найбільшу після Другої Світової війну у Європі діється найбільша у світі гуманітарна криза, завдяки особистим зусиллям Святішого Отця і всієї Католицької Церкви, Європи, Канади, США, Південної Америки, Австралії, ця гуманітарна криза не переросла і, мабуть, уже не переросте в гуманітарну катастрофу. В Україні ніхто не помер від холоду, від голоду чи інших гуманітарних причин там, де досягала сила католицької любові і вселенської солідарності, серцем і промоутером якої є і буде Святіший Отець Франциск», — констатував Блаженніший Святослав.

«Тому скажімо собі правду і подякуймо Святішому Отцеві та всьому католицькому єпископатові світу за те, що Україна сьогодні не покинута сам-на-сам, за те, що ми можемо сьогодні тут, з гробу святого Петра сказати Риму, Україні і світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», — додав Блаженніший Святослав.

Окрім цього, Глава УГКЦ подякував колишньому Префекту Дикастерії для Східних Церков кардиналові Леонардо Сандрі та другому секретарю Дикастерії о. Флавіо Паче за те, що вони моляться і допомагають Україні, а також дипломатам та послам, які були присутні на Богослужінні.

Особливо зворушливо Патріарх УГКЦ звернувся до українців, які так численно (понад 2,5 тисячі) прибули до найбільшого християнського храму світу.

«Я дивлюся на вас і плачу, бо ваша Україна плаче за вами! Але я знаю, що Бог нас любить, і в один день ми всі повернемося додому. Силою любові до нашої Батьківщини, до нашого народу, ми переможемо, — мовив Блаженніший Святослав. — Я дякую всім тим, які чи в Італії, чи в інших країнах Європи, допомагають Україні, українському війську. Те, що я сьогодні є з вами, те, що я живий — це є чудо! Нас у Києві ще минулого року мало вже не бути. Але завдяки героїзму наших хлопців, наших військових, дівчат і хлопців, ми живемо, і ми не маємо права жити для себе, у своє власне задоволення. Як казав наш Франко: „Нам пора для України жить!“ До цього кличе нас людське і християнське сумління».

Богослужіння в базиліці святого Петра у Ватикані завершилася молитвою за Україну «Боже великий, єдиний» у виконанні чоловічого візантійського хору з Утрехта (Нідерланди).