Глава УГКЦ зустрівся з новим послом Канади в Україні

Глава УГКЦ зустрівся з новим послом Канади в Україні - фото 1
На зустрічі, яка відбулася 25 серпня в резиденції Глави УГКЦ у Києві, Блаженніший Святослав та новопризначена посол Канади в Україні Наталка Цмоць домовилися про розвиток співпраці між Церквою і канадським посольством задля добра України й українського народу.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Наталка Цмоць, яка цими днями розпочинає свою дипломатичну місію в Україні, замінила на цій посаді Ларису Ґаладзу. Зустріч із Главою УГКЦ стала для неї однією з перших після призначення. Блаженніший Святослав зазначив, що йому приємно познайомитися з п. Наталкою, яка є нащадком українських емігрантів у Канаді. «Нам дуже приємно, що українська громада в Канаді вже вкотре дарує Україні посла Канади», — наголосив він.

Під час зустрічі Глава УГКЦ обговорив із новим послом Канади обставини, у яких вона розпочинає свою роботу в Україні. «Друг пізнається в біді, і сьогодні Канада є правдивим другом України, великою країною, яка стала поруч із нашою Батьківщиною у тяжкі хвилини нашої історії», — відзначив Блаженніший Святослав, подякувавши Канаді за підтримку України.

Глава УГКЦ зустрівся з новим послом Канади в Україні - фото 119954

Дипломатка поцікавилася служінням Української Греко-Католицької Церкви в умовах війни. «Від початку повномасштабного російського вторгнення ми, як Церква, опинилася на двох лініях фронту: інформаційному й гуманітарному, — розповів Предстоятель. — На кожному з них Канада була добрим союзником».

У діалозі з Посольством Канади, за словами Патріарха УГКЦ, Церква вчилася правильно формулювати меседж про Україну до міжнародної спільноти. Пані Наталка зауважила, що Українська Греко-Католицька Церква, яка має свої структури у всьому світі, є потужним голосом України до міжнародної спільноти в донесенні правди про російську агресію.

Щодо гуманітарних викликів, то Блаженніший Святослав констатував, що завдяки міжнародній солідарності українці здобули перемогу на гуманітарному фронті, адже гуманітарна криза небачених після Другої світової війни масштабів не перетворилася на катастрофу. Посол Канади відзначила важливу роль Української Греко-Католицької Церкви в цьому контексті.

Блаженніший Святослав подякував очільниці дипломатичного представництва за підтримку Посольством Канади одного з проектів, спрямованих на подолання наслідків російської агресії, — вишколу духовенства УГКЦ для душпастирства зцілення ран війни. Навчання стартує вже за декілька днів — у вересні. Пані Наталка запевнила, що завітає на це навчання і зустрінеться зі священиками, а також експертами, психологами, лікарями, які їх навчатимуть ефективно душпастирювати в новітніх обставинах.

У підсумку Блаженніший Святослав і новопризначена посол Канади в Україні домовилися про подальший розвиток співпраці між УГКЦ та посольством, зокрема у сфері соцільного служіння, яке УГКЦ здійснює через Карітас України й Патріаршу фундацію «Мудра справа».