Глава УГКЦ: "Сьогодні важливо, щоб християни різних Церков і конфесій лікували рани розколів, поділів, незгод"

06 лютого, 09:25
Католики
Глава УГКЦ: "Сьогодні важливо, щоб християни різних Церков і конфесій лікували рани розколів, поділів, незгод" - фото 1
Як помісна Церква українського народу, ми хочемо впровадити плоди пошуку вселенської єдності у християнський церковний контекст України. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 347-й день війни.

Глава УГКЦ зазначив, що важливими сьогодні є міжхристиянські відносини, тобто як християни різних Церков і конфесій намагаються лікувати рани розколів, поділів, незгод.

«Зауважу, що наша Українська Греко-Католицька Церква є найбільшою Східною Католицької Церквою у світі. Ми зберігаємо літургійну, духовну та канонічну спадщину візантійської Церкви, вважаємо своєю матір’ю Церкву Вселенського патріархату, бо з Константинополя прийшла до нас добра звістка Святого Євангелія. Однак наша Церква живе в повному і видимому сопричасті з наступником апостола Петра — Папою Римським. Як Церква Київської традиції, ми живемо і свідчимо той стан Церкви на наших землях, у якому вона жила перед поділом, перед схизмою між Римом і Константинополем. Ми хочемо цю нашу тисячолітню традицію пам’яті та змагань за єдність між християнами втілювати і сьогодні», — сказав Блаженніший Святослав.

«Папа Римський, наступник апостола Петра, — нагадує Блаженніший Святослав, — є служителем вселенської єдності Христової Церкви, її видимим осердям, голосом, який кличе, щоб усі були одним, як це нам заповідав Господь… Як помісна Церква українського народу, ми хочемо впровадити плоди пошуку вселенської єдності в християнський церковний контекст України».

Глава УГКЦ наголосив, що, cтоячи сьогодні перед обличчям нашого Господа, дякуємо Йому за те, що Він слухає наші молитви. Ми вчора дізналися, що відбувся черговий обмін військовополонених. Із російського полону вдалося визволити 116 захисників України.

«Молімося за всіх тих наших українців, які перебувають у російський концентраційних і фільтраційних таборах. Молімося за визволення полонених, за зцілення поранених та за їхні родини», — закликав Блаженніший Святослав.