Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви омив ноги захисникам України

Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви омив ноги захисникам України - фото 1
Єпископ Маркос Оганесян провів чин омовіння ніг військовим, волонтерам і медикам - усім порисетним до наближення нашої перемоги над агресором.

"До чину омовіння ніг я запросив наших військових, волонерів, добровольців і медиків. Як Христос це робив, я хотів вклонитися їм і укріпити їх ноги, їх путь, щоб вони крокували по своїй службі і були непереможними. Щоб долали всі труднощі, бо вони служать людині і добру Так як наш Ісус Христос направив своїх апостолів у світ укріпленими стопами, хай і вони також ступають укріпленими ногами у своій гуманній службі", - сказав єпископ.

Додамо, на землях України вірмени стали з’являтися ще задовго до утворення Київської держави, але масове переселення їх на Русь (переважно у західний регіон) відбувалося з XII ст. За часів СРСР діяльність парафій на території України ускладнилася. Однак у 1991 році розпорядженням Католикоса Всіх Вірмен Вазгена І була затверджена Українська єпархія ВАЦ. На сьогодні діє 26 парафії, де близько 400 тисяч віруючих знаходять духовну підтримку.