• Головна
  • Новини
  • Глава УПЦ (МП): мова молитви має бути тільки церковнослов'янська, бо українською не всі захочуть служити...

Глава УПЦ (МП): мова молитви має бути тільки церковнослов'янська, бо українською не всі захочуть служити

01.02.2016, 10:12
Глава УПЦ (МП): мова молитви має бути тільки церковнослов'янська, бо українською не всі захочуть служити - фото 1
Незважаючи на недавні запевнення спікера УПЦ єпископа Климента (Вечері) в лояльності Глави УПЦ (МП) до україномовних богослужінь, митрополит Онуфрій продовжує наполягати на церковнослов'янській одномовності під час молитви.

Онуфрій.jpgНезважаючи на недавні запевнення спікера УПЦ єпископа Климента (Вечері) в лояльності Глави УПЦ (МП) до україномовних богослужінь, митрополит Онуфрій продовжує наполягати на церковнослов'янській одномовності під час молитви, повідомляє портал "Релігія в Україні".

Після коментаря владики Климента про ставлення глави УПЦ до україномовних служб через кілька днів виступив сам винуватець обговорень. В інтерв'ю «Союзу православних журналістів» (фейкова організація, зареєстрована донецьким бізнесменом Віктором Вишневецьким) Митрополит Онуфрій ще раз підкреслив, що проповіді в УПЦ можна вести будь-якою мовою, але «мовою богослужіння і молитви є церковнослов'янська мова».

Глава УПЦ заявив, що це – «найкраща мова для молитви», що «кращої мови для молитви немає». Більше того, ця мова «зрозуміла кожному, хто хоче розуміти».

Митрополит вважає, що якщо перевести богослужіння на українську мову, то в російськомовних регіонах не захочуть служити на цій мові. Тому «слов'янська мова», як її назвав глава УПЦ, об'єднує віруючих. Практику вільного вибору мови парафіями, яка вже має деяке поширення в УПЦ, владика Онуфрій обійшов увагою.

Також митрополит повторив спірну тезу про те, що «у всіх народів є своя [особлива] мова молитви», помилково назвавши староанглійську мову богослужбовою мовою сучасних англомовних народів, а старослов'янську – богослужбовою мовою УПЦ.

Нагадаємо, днями спікер УПЦ єпископ Климент заявив, що церковнослов'янська мова утримує «значну частину віруючих» від виходу з церкви, тим самим звівши перебування в УПЦ цих віруючих до мовної залежності.