"Гнана" Церква: монастирю УПЦ МП передали 15,8 га землі на Житомирщині

27.01.2021, 13:58
Держава
"Гнана" Церква: монастирю УПЦ МП передали 15,8 га землі на Житомирщині - фото 1
Кабінет міністрів погодив зміну цільового призначення земельної ділянки в Малинському районі для передачі її жіночому монастирю Афонської ікони Божої Матері УПЦ МП.

Розпорядження було ухвалене на засіданні Уряду 26 січня 2021 року, повідомляє Житомир.info.

«Відповідно до статей 20, 123 Земельного кодексу України погодити зміну цільового призначення земельної ділянки комунальної власності площею 15,8 гектара, яка перебуває в постійному користуванні дочірнього підприємства «Малинський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради на території Коростенського району Житомирської області, з категорії земель лісогосподарського призначення (ліси) на категорію земель житлової та громадської забудови з метою вилучення земельної ділянки та подальшої передачі Житомирською обласною радою в постійне користування релігійній організації «Ставропігійний жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері» Української Православної Церкви для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій», - йдеться у документі.

Нагадаємо, 25 травня 2017 року депутати Житомирської облради з другої спроби надали дозвіл на розробку проекту землеустрою монастирю УПЦ МП: всього монастирю передали 23,9 га землі, в тому числі – 15,8 га, що знаходяться за межами смт Чоповичі Малинського району Житомирської області, квартал 25 виділ 29 Барвінківського лісництва дочірнього підприємства «Малинський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради.

'Гнана' Церква: монастирю УПЦ МП передали 15,8 га землі на Житомирщині - фото 65737

 

27 липня цього ж року депутати на сесії збиралися скасувати своє рішення про виділення землі монастирю в Чоповичах, цього ж вимагали й протестувальники, які прийшли під будівлю облради з плакатами та опудалом підвішеного «депутата-зрадника». Втім, для ухвалення рішення на сесії не вистачило голосів: «за» проголосував лише 21 з 62 присутніх депутатів. На брифінгу після сесії 27 липня керівники облради визнали, що монастир УПЦ МП порушив процедуру виділення земельних ділянок, бо спочатку забудував землю, а потім звернувся за отриманням дозволу.

Зазначимо, минулого року облдержадміністрація включила монастир УПЦ МП до проекту «Мандруй Житомирщиною» та зробила відеопрезентацію.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська обласна рада під керуванням представника Партії регіонів Йосипа Запаловського 23 січня 2014 року за зверненням Ставропігійного жіночого монастиря Афонської ікони Божої Матері УПЦ МП від 04.12.13 №15/3005-р надавала дозвіл на розробку проєкту землеустрою для відведення земельних ділянок площею 20,6 га, тоді площа ділянки, яка належить ДП «Малинський лісгосп АПК», була на 3,3 га меншою – 12,5 га.