«Голос крові, пролитої на цій землі різними народами, ми хочемо перетворити на молитву», – Патріарх УГКЦ у Бабиному Яру

14.05.2021, 18:14
Культура
«Голос крові, пролитої на цій землі різними народами, ми хочемо перетворити на молитву», – Патріарх УГКЦ у Бабиному Яру - фото 1
14 травня 2021 року Україна вперше відзначає День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

З цієї нагоди представники Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій взяли участь у молитовному заході, який проходив у Києві в Бабиному Яру.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Ми сьогодні тут, щоб молитися, – сказав головуючий у ВРЦіРО Патріарх Святослав Шевчук. – Ми, члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка об’єднує християн різних конфесій, юдеїв і мусульман в одну раду, хочемо тут, у Бабиному Яру, вперше пережити День пам’яті українців, що рятували євреїв у часи Голокосту, у часи Другої світової війни. Україна і світ назвуть їх згодом праведниками світу».

За словами Блаженнішого Святослава, Бабин Яр сам по собі є посланням Україні і світові.

«Ми хочемо сьогодні це послання, той голос крові, пролитої на цій землі різними народами, представниками різних Церков і релігій, перетворити на молитву», – наголосив Глава УГКЦ.

Відтак Предстоятель УГКЦ промовив заупокійну молитву «Боже духів і всякої плоті» за душі невинно вбитих.

На думку Патріарха Святослава, цей день є нагодою молитовно згадати жертв усіх геноцидів, спричинених людиноненависницькими режимами.