Голова Конференції РКЦ в Україні: "Слід дослідити все інтерв’ю Папи, а не роздмухувати сенсацію з кількох речень"

12 березня, 09:18
Україна і світ
Голова Конференції РКЦ в Україні: "Слід дослідити все інтерв’ю Папи, а не роздмухувати сенсацію з кількох речень" - фото 1
Очільник Конференції римо-католицьких єпископів України владика Віталій Скомаровський висловився з приводу ситуації навколо інтерв’ю Папи Франциска для RSI щодо "білого прапора" та переговорів з Росією.

Єпископ Віталій Скомаровський сказав наступне:

"Маю таке враження, що на основі лише кількох речень з фрагменту інтерв’ю була роздмухана сенсація. Це викликало шквал емоцій та грає на руку певним силам, які у свою чергу також мають впливи за кордоном і ведуть інформаційну війну проти нас та бажають розколоти та послабити українське суспільство.

Тож, я закликаю всіх, хто дійсно цікавиться правдою, ретельно дослідити інформацію та сам текст. Відомо, що повне інтерв’ю буде оприлюднене згодом. Зараз ми маємо доступ лише до частини цієї розмови.

Питаннями політики та міжнародних відносин Ватикану займається Державний Секретаріат. У випадку Святішого Отця Франциска, його висловлювання – це більше душпастирський погляд.

Ми, українці, які бачимо війну на власні очі та дивимось на події у світлі нашої історії, перші прагнемо миру, бо він потрібен насамперед нам, але миру, який буде справедливим і довготривалим.

Свою позицію щодо захисту нашої Батьківщини та нашого народу ми висловили у спільній заяві від імені Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. І я можу ще раз повторити: «Ми благословляємо і благословлятимемо наших вірних на захист своєї країни, молитимемося за Перемогу над ворогом і справедливий мир, простягатимемо руку всім людям доброї волі, які підтримують Україну в цей вирішальний час».