• Головна
  • Новини
  • Голова Папської ради закликає продовжувати діалог між релігіями, бо християн вбивають...

Голова Папської ради закликає продовжувати діалог між релігіями, бо християн вбивають

08.03.2011, 13:35
Голова Папської ради закликає продовжувати діалог між релігіями, бо християн вбивають - фото 1
З причини вбивства двох католиків високого рангу, котрі вірили у міжрелігійний діалог, Голова Папської ради міжрелігійного діалогу кардинал Жан-Луї Торан наголошує на важливості комунікації для мирного співіснування.

Tauran.jpgЗ причини вбивства двох католиків високого рангу, котрі вірили у міжрелігійний діалог, Голова Папської ради міжрелігійного діалогу кардинал Жан-Луї Торан наголошує на важливості комунікації для мирного співіснування.

Єпископа Луїджі Падовезе, лідера католиків Туреччини, вбили в червні 2010 року. Вбивцею був його шофер Мурат Альтун. Мотиви вбивства досі не з’ясовані. Місцева влада одразу заявила, що вбивство не мало політичних мотивів, однак місцеві християни наполягають на продовженні розслідування, щоб з’ясувати справжні мотиви.

4 березня кардинал Торан виступав у Францисканському папському університеті Антоніанум в Римі під час заходу на честь пам’яті єп. Падовезе. Голова Папської ради міжрелігійного діалогу говорив про те, що слід шукати «справжніх» стосунків і взаємного розуміння між релігіями та культурами. Він говорив про ще одного католика, який був відданий налагодженню християнсько-мусульманських відносин. Пакистанського прем’єра Шахбаза Бхатті вбили 2 березня в Ісламабаді.

Кардинал пригадав останній раз, коли зустрічався з міністром. Це було перед Різдвом. Тоді прем’єр сказав йому: «Я знаю, що мене вб’ють, але я тішуся Христовими істинами і міжрелігійним діалогом».

Його вбивство шокувало світ, а особливо пакистанських християн. Пакистанські єпископи вже подали прохання про беатифікацію Бхатті. Він був лідером в боротьбі за рівні права і релігійну свободу.

Кардинал Торан зазначив, що всюди існує загроза того, що тебе неправильно зрозуміють. Навіть в Європі існує загроза «християнофобії».

«Ми не повинні себе обманювати. З християнством завжди боролися, бо Христос «заважає»,– наголосив він. Кардинал також додав, що християнські цінності та євангелізація «протирічать» переважаючій секулярній ментальності в багатьох частинах світу.

Християни «не повинні миритися з цими умовами» переслідування, «оскільки вони є для нас нагодою давати свідчення», – додав кардинал. Навіть в місцях, де християни становлять незначний відсоток населення, потрібно мати відвагу і сказати, що хоча нас мало, та з нами треба рахуватись!

Кардинал висловив своє співчуття християнам Пакистану, котрі «відчувають себе абсолютно беззахисними» після вбивства Бхатті.

Він також зазначив, що спостерігає погіршення міжрелігійного діалогу у всьому світі. Одним із свідчень цього є прийняття і перевага католицьких шкіл. Кардинал розповів про випадок, коли нещодавно до нього підійшов мусульманський дипломат і подякував за католицьку освіту, яку він отримав. «Все, що я знаю, я знаю завдяки вам… і мушу сказати, що я ніколи не був об’єктом прозелітизму».

«Думаю, що це найкращий коментар», –  зазначив кардинал Торан.

Працюючи разом і поширюючи взаєморозуміння, всі віруючі в одного Бога можуть співпрацювати в світі, котрий має «забагато богів». Монотеїстичні релігії мають нагоду виступити єдиним фронтом.

Кардинал висловив надію, що запланований Папою Бенедиктом XVI День молитви за мир, що має відбутися в жовтні в Асижі, стане нагодою для чергового кроку вперед. Папська Рада міжрелігійного діалогу відіграє важливу роль в організації і підготовці до цієї події.

«Ми сподіваємося, що вона буде надихаючою», –  зазначив кардинал. «Між діалогом і варварством, ми обираємо діалог». Про це повідомляє "Католицький оглядач".