Голова Служби зовнішньої розвідки назвав головні небезпеки у релігійній сфері

01.08.2020, 20:25
Держава
Мелітопольські "козаки" хочуть займатися охороною громадського порядку - фото 1
Мелітопольські "козаки" хочуть займатися охороною громадського порядку
Джерело фото: ria-m.tv
Валерій Кондратюк, голова Служби зовнішньої розвідки, у статті в «Дзеркалі тижня» назвав головні зовнішні загрози для безпеки України. Серед них він назвав і загрози, що виникають на релігійному ґрунті.

Гібридна війна, збройний конфлікт, агресивна політика Росії стосовно внутрішніх соціально-економічних і політичних процесів в Україні, намагання кремлівської влади підірвати основи підтримки нашої держави на міжнародному рівні — це головні загрози для України, за оцінками Служби зовнішньої розвідки.

«Стратегічні цілі політичного режиму Росії, попри будь-які косметичні заяви московських можновладців, залишаються незмінними: це повернення України до зони свого цілковитого впливу, ліквідація її національної ідентичності й незалежності, встановлення зовнішнього контролю над процесами, що відбуваються в нашій країні, припинення існування України як суверенної держави.

Російський політичний режим, застосовуючи багатовимірність гібридних форм і методів, намагається досягти переваг у військовій, політичній, економічній, інформаційній та кібербезпековій сферах, збурює суспільні конфлікти на ґрунті мови та релігії», — йдеться у статті.

У релігійній сфері Валерій Кондратюк назвав однією з форм кремлівського вливу на Україну — просування ідей «русской провославной церкви», а спецпроектом Кремля — парамілітарні формування у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями.

«Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї «русской православной церкви», — йдеться у матеріалі голови Служби зовнішньої розвідки. Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як «жорстку» (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як «м’яку» силу (вплив на уми вірян). На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них.

Ще один спецпроєкт Кремля — спроби створення й легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями. Йдеться про активізацію діяльності проросійських «козацьких» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема, у Київській, Вінницькій, Запорізькій областях».