Головна проблема УПЦ МП – у відносинах з українським народом, – о. Георгій Коваленко

Головна проблема УПЦ МП – у відносинах з українським народом, – о. Георгій Коваленко - фото 1
Держава забрала право в УПЦ МП безкоштовно і безстроково користуватися нижніми спорудами Києво-Печерської лаври. Яку лазівку в цьому питанні може знайти УПЦ?, – в коментарі ТСН.ua розповів отець Георгій Коваленко – священнослужитель Православної Церкви України, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості.

“Я не чув в заявах української влади, що влада хоче грошей. Так, дійсно, користування було безкоштовним і це теж дивна історія. Я думаю, що у держави є політична мотивація виконати рішення РНБО щодо духовної безпеки України, бажання звільнити заручників всередині самої Української православної церкви від московського патріархату і людей та структур, які з ними пов’язані”, – зазначив священнослужитель. Про це повідомляє ТСН.

З іншого боку, за словами о. Коваленка, це і певна вимога.

“Я бачу, що все ж таки держава так само відкрита до діалогу та пропозицій. Так само українське суспільство, медіа та інші релігійні організації, в тому числі Православна Церква України, будуть слідкувати за розвитком подій. Але це відносини між Україною та Московським Патріархатом. Іноді Московський Патріархат намагається цю ситуацію представити як нібито це у них проблема з Православною Церквою України. У них проблема саме з Україною та українським народом. Проблема неадекватної позиції, неадекватних дій під час війни”, – пояснив священнослужитель Православної Церкви України.