Головний храм УГКЦ у Харкові вже понад 70 днів війни допомагає людям

06 травня, 10:35
Католики
Головний храм УГКЦ у Харкові вже понад 70 днів війни допомагає людям - фото 1
Катедральний храм Святого Миколая УГКЦ у Харкові в районі Салтівки від початку війни розпочав збір та роздачу необхідної допомоги для людей. Церква жодного дня не зупиняла свого молитовного життя, підтримуючи людей духовно, а також паралельно забезпечувала перебування і захист харків’ян. Зокрема в церковному приміщенні тривалий час проживали люди. Війна триває понад 70 днів, проте тут допомога не припиняється ні на мить.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Екзарх Харківський владика Василій Тучапець розповідає, що при катедрі продовжують роздавати допомогу. Про неї постійно запитують люди.

«Прийшов вантаж зі Львова, так що знову будемо роздавати допомогу. Люди вже займають чергу біля брами, щоб першими отримати допомогу», – каже владика.

За словами архиєрея, у волонтерстві активно допомагають парафіяни, але більшість – це все ж місцеві люди, які від початку допомагають розвантажувати, роздавати допомогу.

«Вони вже є в нашій команді, разом з нами і нам допомагають», – підкреслює єпископ.

«Мій основний посил – це прохання, щоб ми в цей нелегкий час були разом, щоб допомагали одні одним, і таким чином, щоб якнайшвидше звільнили нашу землю від окупантів, аби знову мир настав в Україні, аби люди могли нормально жити, аби люди повернулись до нормального життя», – каже екзарх Харківський.

Серед гуманітарної допомоги мешканці Харкова отримують ліки, продукти, дитячі одяг, харчування та засоби гігієни.

Харків’яни дуже вдячні за допомогу і можливість забезпечити принаймні найважливіші життєві потреби. Відтак владика Василій просить не зупинятись благодійників та продовжувати рятувати людей у потребі.

«Закликаю всіх щодня звертатися у молитві і просити Господа, щоб Він дав нам силу і мудрість. Допоміг президенту і керівництву нашої України, військовим і всьому нашому народу вистояти у цей час випробування. Давайте разом просити в Бога сили і мужності нашому війську звільнити окуповані загарбником території України. У безперестанній молитві просімо, щоб Господь дав мир нашій Батьківщині – Україні», – закликав владика Василій.