Головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович: Який антисемітизм, якщо президент України – єврей?

Головний рабин Києва - фото 1
Головний рабин Києва
Зараз в Україні немає антисемітизму. І сьогодні тут набагато менше антисемітських настроїв, ніж навіть в Європі.

Про це в інтерв'ю Главкому заявив головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович.

"Україна має антисемітську історію, чого ми не можемо заперечувати. Але сказати, що зараз українці є антисемітами, було б неправдою. Звісно, всюди буває ксенофобія, є люди, які не люблять меншість, але в Україні не ставляться до євреїв якось неправильно. Про який антисемітизм можна казати, якщо президент України – єврей, якого обрали понад 70% населення? Люди б, мабуть, зважали на його національність, якби у нас була антисемітська країна", зяавив він.

Головний рабин Києва зауважив, що дійсно існує такий стереотип про антисемітів-україців.

"Стереотип є, бо єврейські погроми тут дійсно були і українці в них брали участь. Але сьогодні в Україні набагато менше антисемітських настроїв, ніж навіть в Європі, - зазнечив рабин.
"Є зацікавлена сторона у всьому цьому, але антисемітизму в Україні зараз нема. Проте мого прадіда, прабабку тут спалили, і це були не німці, а українці. Сусіди, їхні друзі", зазначив рабин.

- Це було в Ужгороді? - запитав журналіст.

- Поруч з ним.

- Закарпаття – багатонаціональний регіон, ви впевнені, що це були саме українці?

- Саме так.

- Хто ж та «зацікавлена сторона», яка зараз зацікавлена в розбурхуванні міфів про антисемітизм в Україні? Росія?

- Може, і Росія. Але велика вдячність міністру внутрішніх справ: якщо є якісь антисемітські речі, він одразу включається. Я з ним в цьому плані завжди на зв’язку, він особисто допомагає.
Головний рабин Києва також пояснив, що він розуміє під словом "антисемітизм".

"Ну, наприклад, колись давно я пішов на Хрещатику у магазин мобільного зв’язку, а молода людина, побачивши мене, почала кричати «Хайль, Гітлер!». Або нещодавно в Херсоні в синагогу кинули «коктейль Молотова»", - сказав рабин Йонатан Біньямін Маркович.