Головний рабин України Моше Реувен Асман знову поскаржився Президенту Зеленському на прослуховування з боку НАБУ

25.06.2020, 12:59
Держава
Головний рабин України Моше Реувен Асман  - фото 1
Головний рабин України Моше Реувен Асман
Головний рабин України Моше Реувен Асман направив лист Президенту України Володимиру Зеленському через прослуховування центральної Синагоги.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, пише УНН.

“Вельмишановний Володимир Олександрович! Звертаюся до Вас як Гаранта дотримання конституційних прав і свобод громадян у зв’язку з тим, що окремі представники правоохоронних органів вирішили відродити в Україні практики КДБ і відпрацьовують їх на представниках єврейської громади”, — написав Асман.

У листі Головний рабин України зазначає, що відомо зі ЗМІ, Національне антикорупційне бюро України протиправно прослуховувало будівлю синагоги Бродського у Києві, а також стежило за парафіянами — членами єврейської громади.

“На жаль, попри те, що ситуація мала значний суспільний резонанс, в тому числі, в Ізраїлі, Європі та США, мої офіційні звернення до правоохоронних органів з цього приводу не спричинили за собою належної відповіді”, — зазначив він.

За його словами, від парафіян йому стало відомо про подальші переслідування і протиправний тиск на них з боку НАБУ, який здійснюється під виглядом розслідування кримінального провадження, званого в ЗМІ справою “Золотого Мандарина”. Цю інформацію він передав в належні органи, але ніякої реакції не отримав.

“Більш того, керівник НАБУ пан Артем Ситник, викликаний на засідання Парламентського комітету, зокрема, і з цього питання, на питання члена комітету щодо прослуховування синагоги і тиску на прихожан відповів, що все це вигадки та інсинуації проти нього — тобто звинуватив мене у брехні. У зв’язку з цим я був змушений опублікувати офіційний документ, в якому чітко вказано, що прослуховування проводилася саме за адресою синагоги. Таким чином, керівник НАБУ свідомо ввів в оману Парламент, спробувавши дискредитувати священнослужителя, слово якого є особливо важливим для його прихожан”, — йдеться у листі до Зеленського.

Також Головний рабин України наголосив, що має дані, що представники антикорупційних відомств в офіційних документах використовують його ім’я і слова підтримки в якості обґрунтування своїх вимог про взяття під варту членів єврейської громади.

“Тобто моя підтримка є для НАБУ і САП підставою вважати, що людина повинна перебувати у в’язниці”, — додав він.

Тому Головний рабин України, вважає що те, що відбувається в НАБУ, не що інше, як реінкарнація практик тоталітарних режимів, які за будь-яку спробу захисту прав і свобод карали рішуче і безжально.

“Жодним чином не покарані і продовжують працювати посадові особи, які організовували стеження за синагогою. На мою думку, цей факт є неприпустимим порушенням закону”, — написав Асман.

Він вважає, що ситуація навколо переслідування та утисків членів єврейської громади набула такого масштабу, що підриває не тільки внутрішній правопорядок, а й дискредитує Україну на міжнародній арені.

"У зв’язку з цим, прошу Вас, пане Президенте, взяти цю ситуацію під свій контроль і допомогти відновити справедливість!",- звернувся Асман до Зеленського.

Нагадаємо, Головний рабин України звинуватив Ситника в публічній брехні щодо стеження за прихожанами синагоги.

Як повідомлялося, Головний рабин України назвав імена співробітників НАБУ, які нібито стежили за синагогою.

Також в НАБУ заявили, що названі рабином люди не мають стосунку до прослуховування синагоги.