Головний рабин України просить Ізраїль урятувати бійців "Азова"

Головний рабин України просить Ізраїль урятувати бійців "Азова" - фото 1
Моше Реувен Асман закликав евакуювати захисників Маріуполя до Ізраїлю чи третіх країн.

Головний рабин України Моше Реувен Асман закликав владу Ізраїлю посприяти евакуації захисників Маріуполя із заводу "Азовсталь", оточеного військами Росії. Асман звернувся до ізраїльського керівництва через співголову парламентської групи Ізраїль-Україна Міхаеля Малкіеля.

Текст відповідного листа він опублікував у Facebook:

"Шановний Міхаель Малкіель, я звертаюся до вас з проханням про термінову допомогу в порятунку захисників українського міста Маріуполя. Вони перебувають на території заводу "Азовсталь" і повністю оточені силами супротивника. Серед них понад 500 тяжко поранених, це гуманітарна місія. У нашій Торі написано: "Хто рятує одне життя, рятує весь світ. Ми просимо негайного сприяння уряду Ізраїлю в дипломатичних переговорах про евакуацію захисників в Ізраїль або в треті країни".

Як повідомляє "Сегодня", російські окупанти штурмують "Азовсталь" силами, що в 10-15 разів перевищують кількість захисників Маріуполя. Про це розповів мер Маріуполя Вадим Бойченко.

"Йде штурм – до нього вони долучають і танкову артилерію, і гладкоствольну, і системи залпового вогню, і літаки приходять з важкими бомбами, і надводні кораблі. До цього ще додаються штурмові бригади. Тобто вони постійно живуть тим, що штурмують, штурмують та штурмують сьогодні наш форпост – "Азовсталь"", – повідомив Бойченко.

За дорученням президента України Володимира Зеленського ведуться складні переговори щодо евакуації тяжко поранених бійців з "Азовсталі" в обмін на полонених росіян.