Головний спонсор УПЦ МП розповів, як просуваються справи щодо купівлі телеканалу Мураєва

Головний спонсор УПЦ МП розповів, як просуваються справи щодо купівлі телеканалу Мураєва - фото 1
Бізнесмен, позафракційний нардеп та диякон УПЦ МП Вадим Новинський заявив, що переговори з Євгеном Мураєвим щодо придбання телеканалу «Наш» тривають, і через тиждень – два можна очікувати на результат.

Про це він розповів в інтерв’ю «Українській правді», передає Детектор медіа.

«Якщо (успішно) закінчаться переговори з придбання телеканалу "Наш", ви про це дізнаєтеся. Якщо вони закінчаться нічим, ви також про це дізнаєтеся. Я вийду і скажу, що так, переговори закінчилися нічим, ми виходимо з процесу повністю і, як і до цього моменту, я до цього телеканалу не маю ніякого відношення акціонерного… Я думаю, що трошки залишилося потерпіти, два тижні – тиждень і воно все закінчиться, я вийду і скажу про все публічно», – каже Новинський.

Новинський стверджує, що каналом «Наш» наразі, володіє Мураєв, і чутки про частку Вілена Шатворяна (екс-регіонал і доволі близького соратника очільника МВС Арсена Авакова – Ред.) є лише чутками.

«Ні це неправда… Скажу так: є якісь взаємини між Віленом Шатворяном і Євгеном Мураєвим. Але юридично оформлено все трошки інакше. Телеканалом володіє Євген Мураєв. Але ним володів спочатку батько Євгена Мураєва, потім він помер. Зараз каналом володіє ще мати», – каже Новинський.

Новинський стверджує, що веде переговори про купівлю каналу з метою розвивати журналістику, а не пропаганду.

«Коли ми почали цей діалог, для південного сходу було одне джерело інформації (NewsOne, 112)…Вони інформацію подавали трошки в пропагандистському стилі…Так от, хотілося, щоб була журналістика, а не пропаганда. Щоб висвітлення подій йшло не з якоїсь партійної точки зору», – каже Новинський.

На запитання, чому так довго йдуть перемовини з Мураєвим про продаж мовника, Новинський відповів: «Якщо не хотів би продавати, він (Мураєв – Ред.) не вступав би в переговори. Тоді б просто переговори закінчилися… Так, триває розмова. Кожен з учасників переговорів має свою точку зору, треба прийти до єдиного знаменника, знайти компроміс, це досить складний процес завжди».

Новинський додав, що офіційної оцінки вартості мовника немає, хоча він приблизно розуміє, скільки може коштувати «Наш».

«Я приблизно розумію цифри, ну ще раз кажу, оцінки офіційної цього немає. Якщо угода відбудеться, ви все дізнаєтесь», – каже Новинський.

Вадим Новинський – олігарх, один із найближчих бізнес-партнерів Ріната Ахметова і восьмий у списку найбагатших українців у рейтингу журналу Forbes. Минулого року його статки оцінили в 810 мільйонів доларів, а цього року – у 1,4 мільярда доларів. У 2020 році на свято Благовіщення Митрополит Онуфрій висвятив Новинського у диякони УПЦ МП.

У квітні 2021 року «Українська правда» повідомила, що Вадим Новинський фінансує телеканал «Наш» і веде розмови з Євгеном Мураєвим про офіційну покупку цього медіаактиву.

Однак Євген Мураєв, якого канал «Наш» називає «представником власника», у коментарях «Детектору Медіа» неодноразово спростував, що телеканал «Наш» може бути пов'язаний з Новинським.

В Україні після відключення «каналів Медведчука» найбільше зросли показники саме каналу «Наш» – частка у перший день після відключення зросла у понад 3,5 разів.

29 червня 2021 року Євген Мураєв заявив, що передає управління мовником трудовому колективу.