Господарський суд у Чернівцях відмовився розглядати справу про повернення храму громаді ПЦУ

Господарський суд у Чернівцях відмовився розглядати справу про повернення храму громаді ПЦУ - фото 1
Господарський суд Чернівецької області відмовився розглядати позов громади ПЦУ села Рингач про скасування права власності громади УПЦ МП на храм Вознесіння Господнього. Згідно з позовом, віряни просили суд визнати недійсним і скасувати свідоцтво про право власності, видане громаді МП 25 вересня 2014 року.

Вранці 9 лютого відбулося підготовче засідання суду, за результатами якого суддя Ніколаєв М.І. оголосив ухвалу про закриття судового провадження. Виступ судді опублікувала у Facebook місцева журналістка Галина Єреміца.

На думку суду, ця справа не входить до його юрисдикції.

“Пояснили, що ми не є такими об’єктами господарювання, що маємо подаватися до Господарського суду”, – прокоментував Релігійній правді староста релігійної громади Віктор Юришин.

Відтак громаді рекомендували звернутися до районного суду. Чи судитимуться далі, віряни вирішать згодом.

У вересні 2020 року в Чернівецькій обласній держадміністрації зареєстрували статут релігійної громади села Рингач Новоселицького району.

Голосування про перехід від УПЦ МП до ПЦУ відбулося ще у березні 2019 року. Проте більше року нова влада не реєструвала статут релігійної громади.

Зокрема, у грудні 2019 року обласна адміністрація відмовила у реєстрації через нібито нечітку каліграфію у документах. Тоді у Рингачі почалися протистояння на релігійному ґрунті. Священник церкви УПЦ МП не допускав вірян ПЦУ до будівлі храму. Натомість, селяни обіцяли судитися за своє право молитися у своїй Православній Церкві України.