Греко-католицький монах встановив новий рекорд з паверліфтингу і зібрав 100 тис. грн для ЗСУ

19 лютого, 13:15
Суспільство
Греко-католицький монах встановив новий рекорд з паверліфтингу і зібрав 100 тис. грн для ЗСУ - фото 1
Єромонах Макарій (Дутка), чернець Унівської Свято-Успенської лаври, 17 лютого встановив новий рекорд України з паверліфтингу (жиму штанги лежачи) на «Кубку Спарти» в Києві. Свою перемогу він присвятив захисникам України.

Отець Макарій попросив друзів замість привітань зробити пожертви для ЗСУ.

«Дорогі друзі, завжди мені приємно читати ваші коментарі-вітання. Знаю, що розділяєте мою радість, тішитесь моїми маленькими спортивними перемогами, рекордами. Однак в Україні й далі точиться жорстока війна. Наші захисники потребують коштів на ремонт та обслуговування автомобільної техніки, акумуляторів, шин та інше», — написав він на своїй фейсбук-сторінці. — «Тож цього разу прошу вітання конвертувати в пожертви. Так ми допоможемо нашим хлопцям наближати перемогу».

Греко-католицький монах встановив новий рекорд з паверліфтингу і зібрав 100 тис. грн для ЗСУ - фото 129940

Кошти збиралися для ремонту військової техніки бригади, у якій служить військовий капеланом о. Тарас Коцюба, народний Герой України.

Всього за добу вдалося зібрати понад 100 тис. грн, які й були передані на ремонт автотехніки артилерійської розвідки.

«Всім низенько вклоняюся, молюся, дякую щиро, щиро, а особливо хлопчикові, що передав свої 10 гривень... Нас не подолати! Слава нашій Матері Україні!», — подякував всім єромонах Макарій (Дутка).

Нагадаємо, о. Макарій Дутка є віддавна відомий також як спортсмен. За його словами, у «залізному спорті» він вже з 2012 році. "За цей час здолав усі сходинки – від аматора до професіонала. Разом із іншими ченцями навіть облаштував невеликий спортзал у монастирі. Каже, помітив, що під час посту демонструє вищі результати", — зауважує о. Макарій.

о. Макарій в Унівській лаврі - фото 129941
о. Макарій в Унівській лаврі

 

У 2019 році здобув золото на Кубку світу. 18 березня 2023 р. він переміг на Чемпіонаті Києва з паверліфтингу. Цю перемогу тоді ще настоятель Свято-Успенської Унівської лаври присвятив як подяку Герою України Дмитру Коцюбайлу (Da Vinci).

У 2023 році о. Макарій встановив два рекорди України з паверліфтингу.

Монахи-студити з Унева нещодавно долучилися до благодійного вечора-аукціону "Мільйони на дрони" в межах проекту "Пташки перемоги". На лот монахи виставили боксерські рукавиці Олександра Усика, які свого часу подарували колишньому ігумену.

"Рукавиці українського спортсмена з його особистим підписом-побажанням продали за 50.000 грн. Радіємо, що таким, може, і маленьким внеском, але долучилися до перемоги України", — наголошують монахи-студити.