Греко-католики Прикарпаття відправили питну воду та продуктові набори постраждалим від паводку

Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ - фото 1
Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ
Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин провів робоче засідання з представниками благодійних організацій Івано-Франківської архиєпархії . Основною темою на порядку денному стало обговорення можливої допомоги особам, які постраждали внаслідок паводкової ситуації на теренах Прикарпаття.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У зустрічі взяли участь представники архиєпархіального Координаційного антикризового центру, директор БФ «Карітас» Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Володимир Чорній та директор Мальтійської служби допомоги Роман Яручик.

На початку засідання митрополит Володимир разом із присутніми проаналізував благодійну та волонтерську діяльність Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ під час пандемії коронавірусу Covid-19. Після цього учасники наради зосередили увагу на вивченні ситуації щодо стихійного лиха на Заході України.

Митрополит Володимир наголосив на необхідності, як і у випадку з пандемією, першим кроком надати невідкладну допомогу найбільш потерпілим від повені та скоординувати дії усіх трьох благодійних центрів. Також архиєрей звернув увагу на важливість діяльності в цій ситуації місцевих священиків. На його думку, одна і друга проблема вказують на потребу більш далекоглядних заходів, які полягатимуть у формуванні ширшої волонтерської свідомості нашого народу. У цьому контексті присутні поділилися як власним, так і запозиченим досвідом у Західних партнерів, зокрема Німеччини.

Було заплановано, щоб на наступних зборах протопресвітерів, які відбудуться 1 липня, керівники усіх благодійних центрів Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ представили проекти для розвитку соціальної діяльності при парафіях.

Крім того, усім трьом благодійним центрам доручено ретельно моніторити ситуацію, щоби Церква могла активно долучитися до допомоги в подоланні наслідків повені.

Як перший крок, Мальтійська служба допомоги відправила три тонни питної води та сто продуктових наборів до с. Нижнів Тлумацького р-ну. Також і БФ «Карітас» Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ у п’ятницю доставив найбільш потребуючим сто продуктових наборів.

Від сильної зливи постраждав як Івано-Франківськ, так і ціла низка районних центрів та сіл. Станом на 25 червня на Прикарпатті підтопленими залишаються тридцять три населені пункти. Тимчасово покинули свої домівки сто сорок три людини.