Греко-католики у Вільнюсі вшанували 400-річчя мучеництва святого Йосафата

29.09.2023, 10:07
Культура
Греко-католики у Вільнюсі вшанували 400-річчя мучеництва святого Йосафата - фото 1
З нагоди 400-річчя мучеництва святого Йосафата Глава УГКЦ Святослав відправив Божественну Літургію у храмі Пресвятої Трійці при Василіанському монастирі у Вільнюсі. Участь у Богослужінні взяв Вільнюський архиєпископ Ґінтарас Ґрушас та греко-католики з Білорусії разом з їхнім душпастирем о. Євгеном.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Святий Йосафат — це постать, яка об’єднує Литву і Білорусь, Україну і Польщу. 400 років тому він був архиєпископом Полоцьким. Нині це сучасна Білорусь. Він загинув мученицькою смертю за єдність Христової Церкви у Вітебську», — сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ зазначив, що зараз у Вільнюсі по-особливому лунає голос святого Йосафата до української громади, яка силою обставин війни опинилася у гостинних прибалтійських країнах.

Він подякував литовському народові за гостинність: «Дякуємо за те, що гостинний литовський народ вважає святого Йосафата й історію нашої Церкви у Вільнюсі частиною своєї національної історії й свого духовного спадку!».

Наприкінці Божественної Літургії до українців звернувся римо-католицький архиєпископ і митрополит Вільнюса Ґінтарас Ґрушас.

«Зараз ми відзначаємо 400 років з дня мучеництва святого Йосафата, а також ювілей заснування Вільнюса. Ця церква Пресвятої Трійці відіграла визначну роль в історії Вільнюса. Саме тут святий Йосафат шукав своє місце. Для нас це приклад того, що він шукав і саме тут знайшов Бога. Блаженніший Святослав для нас також є великим прикладом як проповідник Доброї новини у надважкий воєнний час. Дякуємо йому, що наслідує святого Йосафата і об’єднує цілу націю. Нехай святий Йосафат нас усіх веде до єдності», — сказав архиєпископ Ґінтарас Ґрушас.

З нагоди ювілею Блаженніший Святослав вручив патріарші грамоти особам, які допомагають у відновленні храму Пресвятої Трійці при Василіанському монастирі святого Йосафата Кунцевича у Вільнюсі, а саме меценатові Робертасові Габуласові, скульпторам Олесеві Сидорчуку і Борисові Крилову, професоркам Ґенетє Кіркєнє і Альдоні Василявскєнє, культурній та політичній діячці Діані Варнайтє, п. Лесі Корилкевич та її родині, п. Олегові Пилипюку та його родині, а також всій громаді українців м. Вільнюса на чолі з п. Наталею Шертвітєнє.

Урочистості завершилися відкриттям та освяченням барельєфу святого Йосафата Кунцевича на фасаді храму.