Греко-католики відзначили 10-ліття створення Харківського екзархату

16 червня, 19:44
Католики
Греко-католики відзначили 10-ліття створення Харківського екзархату - фото 1
Сьогодні, 16 червня, духовенство та миряни УГКЦ відзначили 10-ліття створення Харківського екзархату. З цієї нагоди Патріарх УГКЦ Святослав очолив Божественну Літургію на парафії Святого Миколая Чудотворця в Харкові.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Дорогі брати і сестри, сьогодні це молитва вашої матері-Церкви за вас, за наш Харківський екзархат. За цю зранену землю, по якій донині тече кров», — сказав під час проповіді Глава УГКЦ.

Він зауважив, що від місця, де зараз триває молитва, до кордону, де йдуть активні бойові дії, кілька десятків кілометрів. Навіть під час самої молитви чути вибухи.

«Ця молитва нашої Церкви за вас, за наш екзархат, тут дуже особлива. Сьогодні ми приїхали, щоб молитися, дякуючи Господу Богові за перших 10 років цієї окремої клітини тіла Христового, якою є спільнота єпископів, священиків, монахів та монахинь цього екзархату», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

Патріарх подякував усім попередникам, які збудували Українську Греко-Католицьку Церкву на слобожанських землях, зокрема владиці Степанові Меньку, який був екзархом Донецько-Харківським.

«Ми дякуємо сьогодні, що наш архиєрей, Глава нашої Церкви, Ісус Христос, тут взиває до Отця за своїх вірних. Хочу сердечно подякувати всім тим, які невтомно працюють у цьому Божому винограднику нашого Харківського екзархату. Дякую владиці Василеві, владиці Ігореві Ісіченку, сестрам — усім, які так чисельно нині тут зібралися. Бо вас тут Господь особливо захищає, ви більше наражені на різні небезпеки», — сказав Блаженніший Святослав.
Предстоятель УГКЦ зробив заклик до світу про необхідність допомоги Харкову: «Зробімо все, щоб руки волонтерів, нашого владики тут, у Харкові, ніколи не були порожніми. Ми знаємо, що це молитва, бажання, прагнення самого Господа Ісуса Христа. На всіх вас дивлячись, я сьогодні прошу: Отче святий, ради імени Твого святого, збережи їх. Тих дітей, молодь, тих незнаних дітей, які сьогодні дивують світ. Збережи їх і дай силу перемоги добра над злом», — сказав він.

Також Глава Української Греко-Католицької Церкви пригадав, що сьогодні Україна святкує День батька.

«Сьогодні серед вас маємо татусів, за яких молимося. Але нині Україна молиться за батьків, синів України, які зі зброєю в руках захищають наш народ, нашу молитву, наше життя сьогодні й майбутнє завтра. Молимося нині за тих наших батьків, за якими плачуть їхні діти, проводжаючи їх на фронт словом „татусю“. Ми за них молимося: Отче святий, ради імени твого, збережи їх. Дай ту життєву силу і віру в Твою перемогу, яку ти даєш Україні. Збережи їх і дай їм живими, неушкодженими переможцями повернутися до своїх дітей, щоб вони ще почули від своїх дітей слово „тату“, „татусю“, „отче“. Сьогодні ми відчуваємо, як бринить те слово в наших серцях», — сказав духовний лідер українців.

Наприкінці Божественної Літургії Блаженніший Святослав привітав і подякував усім присутнім єпископам УГКЦ, зібраним з усієї України.

Також було вручено велику кількість патріарших подячних грамот із нагоди 10-річчя Харківського екзархату, зокрема єпископу-емериту Харківському владиці Ігореві Ісіченку, директорам Карітасів на цих територіях, священикам екзархату, сестрам Згромадження милосердя святого Вікентія, сестрам Згромадження святого Йосифа Обручника.

Окремо Блаженніший Святослав патріаршою грамотою привітав мера Харкова — Ігоря Терехова.

Харківський екзарх владика Василь Тучапець подякував Блаженнішому Святославові за присутність, підтримку та заклик допомагати Харкову і закликав усіх бути солідарними та небайдужими.

Військовий капелан о. Ігор Табака, що потрапив під обстріл і був поранений, подарував Блаженнішому Святославові хрест, який його врятував, як символ, який свідчитиме всьому світові про те, що УГКЦ проливає і сьогодні кров за волю та незалежність України.