"Гріх" домашнього насильства доведеться спокутувати фізичною працею: ВРУ ухвалила закон

15.07.2021, 09:07
Держава
"Гріх" домашнього насильства доведеться спокутувати фізичною працею: ВРУ ухвалила закон - фото 1
Верховна Рада ухвалила проект закону №3908-1 щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Законопроект у другому читанні та в цілому ухвалено 336 голосами народних депутатів, інформує "Вголос".

Що передбачає законопроект:

- додає санкцію у вигляді суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі;
- пропонує притягувати військових за вчинення цього злочину на загальних підставах, а не на підставі дисциплінарного статуту;
- дозволяє розглядати справу без присутності порушника, якщо він належно повідомлений.

Одна з розробниць законопроекту, нардеп Євгенія Кравчук повідомила, що суть законопроекту – дуже проста. З її слів, на сьогодні більшість винних у домашньому насильстві сплачують штрафи з сімейного бюджету. Тож, і було запропоновано залучати порушників до суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі.

"Певно, що з мітлою у руках протягом 120-240-360 годин суспільно корисних робіт порушники досягнуть більших успіхів у виправленні своєї поведінки, а члени їхніх сімей не опиняться у скрутному становищі", - зазначала Кравчук.

Депутатка назвала важливим і той факт, що справи про домашнє насильство суд зможе розглядати без присутності самих кривдників, які часто намагаються сховатись від слідства.