Громада на Черкащині вийшла з УПЦ Московського Патріархату

Громада на Черкащині вийшла з УПЦ Московського Патріархату - фото 1
У селі Хутори Черкаського району парафія перейшла до Православної Церкви України. 7 серпня відбулися збори у місцевому Будинку культури, де "за" проголосували 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася.

Про це повідомляє Суспільне.

За словами місцевих жителів, від початку збройної агресії Росії до церкви перестало ходити чимало парафіян. Утім, як РФ розпочала повномасштабну війну, у людей виникло остаточне бажання перейти до ПЦУ.

"Ми українці й нині агресія Москви переросла у війну проти нашого народу. Вони убивають наших хлопців, а наш батюшка Олег, не благословляє, а розповідає нісенітниці про братовбивство. Я вважаю, що він виконує вказівку з Москви", — пояснила жителька Хуторів Тамара Скринська.

Громада на Черкащині вийшла з УПЦ Московського Патріархату - фото 97531

Вірянка розповіла, що жителі села не поділяють поглядів, які пропагує місцеве церковне духовенство.

Як пояснив настоятель парафії святих Кирила та Мефодія м. Черкас протоєрей, військовий капелан 118 територіальної бригади тероборони Черкас Ігор Шемяков, голосування — лише перший крок. Потрібно ще пройти процедуру, щоб отримати настоятеля та нову церкву:

"Зараз згуртується кістяк церкви — парафіяльна рада, яка потім буде звертатися до єпархії, до владики з проханням про виділення землі на побудову церкви. Я думаю, що цю церкву Московський Патріархат запросто не віддасть", — пояснив капелан.

Під час голосування "за" вихід з Московського Патріархату було 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася.