Громада на Львівщині заборонила діяльність Московського Патріархату (оновлено)

19.04.2023, 15:56
Держава
Громада на Львівщині заборонила діяльність Московського Патріархату (оновлено) - фото 1
Сьогодні, 19 квітня, депутати Самбірської міської ради прийняли рішення заборонити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату на території громади.

Підставою для цього стало те, що, на думку обранців, УПЦ МП становить загрозу державному суверенітету України, передає LMN.

«На підставі пунктів 1, 2 цього рішення заборонити діяльність юридичної особи – Релігійної громади Української Православної Церкви…, яка зареєстрована за адресою: Львівська область, м.Самбір, вул.Перемишильська, 25А як структурного підрозділу Української Православної Церкви, яка має церковно-канонічний зв’язок з Московським Патріархатом …», – йдеться в рішенні сесії.

Відповідне звернення депутати скерували до Верховної Ради України.

Як розповіли депутати, присутні на сесії, церковна спільнота неоднозначно поставилась до цього рішення. Частина вірян виступає категорично проти цього, так само як і переходу до Православної Церкви України.

Як стало відомо, 17 квітня частина громади Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ МП у м. Самбір звернулася до Львівської єпархії ПЦУ з проханням прийняти їх до свого складу. 18 квітня своїм указом митрополит Львівський ПЦУ Макарій прийняв громаду і призначив їм настоятеля митрофорного протоєрея Миколу Петрущака.

Цього ж священика призначено настоятелем в громаді преп. Амфілохія Почаївського в м. Мостиська. Ця громада вийшла з УПЦ МП ще у квітні 2022 року, але не приєдналася до ПЦУ. 6 квітня 2023 р. громада звернулася до митрополита Львівського ПЦУ Макарія з проханням їх прийняти, а 9 квітня їх було зачислено до складу єпархії.

   - фото 113060

 

Громада на Львівщині заборонила діяльність Московського Патріархату (оновлено) - фото 113063