Громада ПЦУ у конфліктному селі Ділове вже молиться у своєму храмі

04 лютого, 17:27
Суспільство
Громада ПЦУ у конфліктному селі Ділове вже молиться у своєму храмі - фото 1
Єпископ Закарпатський ПЦУ Варсонофій  4 лютого повідомив, що парафіяни ПЦУ у селі Ділове потрапили у храм, який блокували представники УПЦ МП, ігноруючи рішення суду про передачу храму ПЦУ.

Боротьба за храм тривала два роки.

"Сьогоднішній день насичений подіями.Найперше: в с.Ділове Рахівського району наша релігійна громада Успіння Пресвятої Богородиці, згідно рішення суду, отримала доступ до належних їй церковних споруд ( храму та церковного будинку). Державний виконавець здійснив опис майна для передачі його законному власнику-нашій релігійній громаді.Звичайно не обійшлось без провокацій зі сторони представників Хустської єпархії РПЦвУ. Проте, завдячуючи працівникам поліції та СБУ, вдалося виконати рішення суду. Я дякую керівництву та працівникам Обласного Управління Національної поліції України в Закарпатській області та УСБУ в Закарпатській області за забезпечення дотримання Законів України та рішень судів, під час передачі майна релігійної громади її законному власнику. Вітаю нашу релігійну громаду Успіння Пресвятої Богородиці с.Ділове та її настоятеля-ієрея Івана Андращука з виконанням рішення суду та отриманням доступу до храмових споруд", - написав владика Варсонофій на своїй сторінці у Facebook.

Детальніше про цей конфлікт читайте у журналістському розслідуванні Зоряни Попович "Церква в Діловому: майновий конфлікт довкола храму на Закарпатті може запустити кілька кримінальних справ".