Громада Російської Православної Церкви в Амстердамі оголосила про розрив з Московським Патріархатом

14 березня, 08:45
Православні
Громада Російської Православної Церкви в Амстердамі оголосила про розрив з Московським Патріархатом - фото 1
Це перший прецедент розриву церковних зв’язків із Москвою через вторгнення Росії в Україну.

«Священнослужителі одноголосно оголосили, що вони більше не можуть функціонувати в рамках Московського патріархату та забезпечувати духовно безпечне середовище для наших вірних», — йдеться у повідомленні духовенства, опублікованому на їх сайті. «Це рішення є надзвичайно болючим і важким для всіх залучених», - повідомляє НВ.

Глава Російської Православної Церкви Патріарх Кирил, довірений союзник Володимира Путіна, відмовився засудити рішення Кремля почати війну, називаючи опонентів Росії в Україні «силами зла». У недільній проповіді минулого тижня він також сказав, що організовані Заходом гей-паради частково стали причини війни в Україні.

У повідомленні йдеться, що російська православна парафія Святого Миколая Мирлікійського звернулася до російського архиєпископа Нідерландської єпархії, який базується в Гаазі, щоб він надав церкві «канонічне відпущення».

Священнослужителі парафії заявили, що подали прохання приєднатися до Вселенського Константинопольського патріархату, стамбульської православної філії, яка розглядається як «суперник» Російської православної церкви.

Російська Православна Церква в Амстердамі, яка складається з чотирьох священиків і диякона — одна з найбільших російських православних конгрегацій у Нідерландах — критично критикувала роль Росії у війні з початку вторгнення 24 лютого.

Також понад 280 російських православних священиків і церковних діячів з усього світу підписали відкритий лист, у якому засуджують вторгнення Росії в Україну та пророкують «вічні муки» тим, хто віддає «вбивчі накази».