Громада УПЦ МП на Кореччині вперше помолилась українською мовою у рідному храмі

29 березня, 10:35
Православні
Громада УПЦ МП на Кореччині вперше помолилась українською мовою у рідному храмі - фото 1
Для православної громади на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Устя Корецького благочиння 26 березня 2022 року став історичним днем. Цього дня парафіяни вперше помолились українською мовою у рідному храмі.

Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив благочиний Корецького благочиння ПЦУ протоєрей Іван Мациканич, повідомляє Район.Рівне.

"На запрошення громади Різдво-Богородичної парафії с. Устя, духовенство ПЦУ з м. Корець звершили Божественну Літургію в сільському храмі. Місцевий священик МП відмовився взяти участь у спільному Богослужінні. Вперше за 30 років в українському селі прозвучала молитва українською мовою. До слова, храм з 2019 року в базі реєстру зазначений як власність громади ПЦУ", – йдеться у дописі священика.

Опісля кореспондентці видання Район. Рівне отець Іван Мациканич розповів детальніше про цю подію.

Громада на Кореччині вперше помолилась українською мовою у рідному храмі

Як повідомив священик ПЦУ, у 2019 році, коли Православна Церква України отримала Томос про автокефалію, у селі Устя відбулися парафіяльні збори, на яких більшістю голосів вирішили покинути лоно московського патріархату і приєднатися до Православної Церкви України.

"Жителі села проголосували більшістю «за», але священик був проти. Люди вирішили не створювати конфлікт, оскільки священик уже 33 роки служить у храмі, і чекали, що він змінить своє рішення", – зазначив отець Іван.

За його словами, храм юридично належить ПЦУ, але там служить священик МП. Так було до сьогодні. Коли розпочалася війна, люди знову звернулися до священика. Парафіяни до останнього сподівалась, що настоятель дослухається до думки громади, та підтримає паству в її намірі приєднатись до Православної Церкви України. Однак той знову відмовився.

"Декілька днів тому у місто Корець приїхав актив парафіяльної громади й запросили мене звершити Богослужіння українською мовою. Люди не хочуть суперечок, не хочуть захоплювати храм, вони прагнуть, аби мирним шляхом усі відчули дух української молитви. Ми разом із хористами й духовенством поїхали в Устю", – розповідає священик.

За його словами, 26 березня о 10:00 біля храму села Устя зібралися 60-70 парафіян. Вони запросили настоятеля храму, який у той час перебував у церковній будівлі. Він категорично відмовився і попросив не заходити у храм парафіянам без його дозволу.

Староста храму на прохання парафіян відкрив храм. Вперше за 30 років в українському селі прозвучала молитва українською мовою.

"Я важаю, що це один з небагатьох прикладів, де все відбулося без суперечок, без скандалів, коли громада відстояла свою думку. На жаль, священик не пішов за ними, але все відбулося спокійно, тихо. Щоб не було думок, що це захоплення храму, у неділю, 27 березня, і надалі Богослужіння звершуватиме священик МП. Громада свого священика поважає і надіється, що він все ж залишиться з ними у цей непростий період. Якщо люди мене запросять звершити Богослужіння, то я неодмінно погоджуся", – додав протоєрей Іван Мациканич.