Громади на Полтавщині і Чернігівщині вийшли з УПЦ МП

Голосування в Корюківці - фото 1
Голосування в Корюківці
Джерело фото: Євген Орда
Хрестовоздвиженський храм у селі Остап’є, що у Решетилівській громаді на Полтавщині, перейшов з УПЦ МП до ПЦУ. Рішення про перехід релігійна громада ухвалила 26 серпня.

"Після того, як люди в селі Остап’є поховали загиблого воїна, люди звернулися до мене з проханням допомогти, як правильно і що потрібно зробити їм, щоб перейти у підпорядкування Православної церкви України та молитися за наших воїнів українською", — каже отець Павло, благочинний Шишацького округу ПЦУ.

Для цього віряни організували збори, на які прийшли 64 людини. Із них троє утрималися. Священник УПЦ МП, який до цього здійснював службу у храмі, також був на зборах. Він відмовився переходити до Православної Церкви України, — повідомляє Суспільне.

А на Чернігівщині у неділю, 28 серпня, по завершенню богослужіння, у місті Корюківка біля Вознесенського храму пройшли збори громади, на яких ухвалено рішення про перехід з УПЦ МП до ПЦУ. «За» проголосували 159 прихожан, один голос був проти і один, що утримався, — повідомляє видання Сіверщина.

Ініціаторкою руху за перехід Вознесенської церкви до ПЦУ стала місцева мешканка, журналістка Альона Макаренко. Як вона сама розповіла, її батько брав участь у відбудові цього храму, коли він після комуністичного запустіння був переданий громаді. Але з початком нової фази війни їх сім’я уже не могла молитися в храмі, де поминали московського патріарха. Але й лишати свій храм, до якого звикли, вона не хотіла – тож організувала збір підписів за перехід парафії до ПЦУ. За короткий час назбирала більше 500 підписів.

Як розповідають у виданні, на зборах всі бажаючі голосувати – реєструвалися, а місцева влада забезпечила присутність поліції та швидкої медичної допомоги, хоча в них не було потреби – голосування пройшло усвідомлено і спокійно. Нинішній настоятель храму о. Олександр Дем’яненко участі в голосуванні не брав, сховавшись у храмі.

Вознесенська церква Корюківки збудована 1904 року і є пам’яткою архітектури - фото 98367
Вознесенська церква Корюківки збудована 1904 року і є пам’яткою архітектури