• Головна
  • Новини
  • Громадська Рада при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО ініціює відновлення на законодавчому рівні віку 18 років для анонімного обстеження на СНІД без згоди батьків...

Громадська Рада при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО ініціює відновлення на законодавчому рівні віку 18 років для анонімного обстеження на СНІД без згоди батьків

14.02.2011, 15:24
Громадська Рада при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО ініціює відновлення на законодавчому рівні віку 18 років для анонімного обстеження на СНІД без згоди батьків - фото 1

Члени Громадської ради також обговорили проект та ухвалили звернення до Голови Верховної Ради України Литвина В.М. від представників медичної та релігійної спільнот щодо скасування чинного Закону України «Про захист суспільної моралі» та ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Andry-Nagirnyak.jpgПерше у цьому році засідання Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій відбулося 10 лютого 2011 року.

На засіданні головував заступник голови Громадської ради священик УГКЦ Андрій Нагірняк. Серед запрошених: головний спеціаліст відділу протидії ВІЛ –інфекцій/СНІДу та наркоманії Комітету з питань протидії ВІЛ – інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам Криворук Лариса; Ігор Бабій, голова Правління ГО Асоціації замовників і виробників соціальної реклами в Україні; Сергій Рудий, представник Всеукраїнської Мережі людей що живуть з ВІЛ.

Як повідомив РІСУ о. Андрій Нагірняк, на засіданні було затверджено план діяльності Громадської ради на поточний 2011 рік. Серед питань, які поставили для обговорення та вирішення перед собою медична та релігійна спільнота щодо діяльності програми «Клініка, дружня до молоді»: медична етика в діяльності шкільних та підліткових медпрацівників, інформаційно-психологічна безпека дітей, розгляд співпраці з Центрами здоров’я задля проведення програм протидії тютюнокурінню та вживанню алкоголю, питання репродуктивного здоров’я, організація та проведення круглого столу щодо правових аспектів звуження практики штучного переривання вагітності, зокрема щодо правового статусу ембріону, основи здорового способу життя, питання викладання біоетики в медичних навчальних закладах, розвиток паліативної та хоспісної допомоги в Україні, участь Церков та релігійних організацій України у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, питання вакцинної профілактики, питання щодо реабілітації хворих з проблемами зору та проведення круглого столу під назвою «Бачити, вірити, працювати», основи здорового способу життя та роль в цьому соціальної реклами. Члени Громадської ради визначили головні напрямки, на яких пропонується зосередити свою увагу в поточному році.

Одним із питань, що розглядалось на засіданні, було питання впровадження замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) в Україні в контексті протидії епідемії ВІЛ/Сніду. З цього приводу була висловлена позиція МОЗ, яку представила головний спеціаліст відділу протидії ВІЛ –інфекцій/СНІДу та наркоманії Комітету з питань протидії ВІЛ – інфекції/СНІДу та іншим соціально-небезпечним хворобам, Криворук Лариса Теодозіївна, позиція представника Всеукраїнської Мережі ЛЖВ Сергія Рудого, а також бачення цієї проблематики представників Церков і релігійних організацій. Церкви та релігійні організації настоюють на пріоритетності в запобіганні поширенню ВІЛ-інфекції серед осіб, які вживають наркотичні засоби та психотропні речовини ін'єкційним способом (споживачі ін’єкційних наркотиків – СІН), за допомогою програм реабілітації таких осіб, оскільки саме ці програми направлені на цілісне вирішення проблеми. Ця пріоритетність повинна виявлятись і в розподілі ресурсів, які спрямовуються на такі програми. Також було висловлено позицію щодо того, що програми ЗПТ повинні бути спрямовані в першу чергу на ВІЛ-позитивних СІН та осіб, які мають тривалий час вживання і попередньо мали спроби проходження реабілітаційних програм.

Окрім того, члени Громадської ради обговорили питання щодо результатів спільного засідання Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями, яке відбулося 2 листопада 2010 в МОЗ. Було вирішено звернутися до народних депутатів П. Унгуряна та В. Марущенка з пропозицією виступити з законодавчою ініціативою щодо внесення змін до Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення» з пропозицією відновити вік 18 років, як дозволений для проведення анонімного обстеження без згоди батьків, оскільки нещодавні зміни ввели віковий ценз 14 років.

Члени Громадської ради також обговорили проект та ухвалили звернення до Голови Верховної Ради України Литвина В.М. від представників медичної та релігійної спільнот щодо скасування чинного Закону України «Про захист суспільної моралі» та ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.