• Головна
  • Новини
  • Губернатор Миколаївщини став на захист юдейської громади від проявів ксенофобії...

Губернатор Миколаївщини став на захист юдейської громади від проявів ксенофобії

22.04.2016, 12:21
Губернатор Миколаївщини став на захист юдейської громади від проявів ксенофобії - фото 1
21 квітня, напередодні святкування Песаху, відбулася зустріч голови Миколаївської облдержадміністрації Вадима Мерікова з головним рабином Миколаєва та Миколаївської області Шоломом Готтлібом.

21 квітня, напередодні святкування Песаху, відбулася зустріч голови Миколаївської облдержадміністрації Вадима Мерікова з головним рабином Миколаєва та Миколаївської області Шоломом Готтлібом. Губернатор висловив однозначну підтримку єврейській громаді у відповідь на ксенофобські закиди, які мали місце у зв'язку з перейменуванням однієї з вулиць міста на честь ребе Шнеєрсона, – повідомила кореспондент РІСУ Тетяна Длінна.

губернатор_і_рабин.jpeg

Нагадаємо, у лютому, розпорядженням мера Миколаєва Олександра Сєнкевича вулиці К.Лібкнехта, де історично селилася єврейська громада міста та розташована старовинна синагога, було присвоєно ім'я ребе Шнеєрсона. Як відомо, останній Любавичевський ребе народився у Миколаєві. Частина противників зміни назви звернулася до губернатора та міського голови з вимогою скасувати перейменування та повернути вулиці історичну назву – «Чернігівська». Основними аргументами підписантів заяви стали нетолерантні висловлювання в адрес релігійного лідера та руху ХАБАД, які були оприлюднені Інтернет-виданням «Злочинності.НІ».    

Як інформує прес-служба Миколаївської ОДА, губернатор під час зустрічі з рабином Шоломом Готтлібом підкреслив: «Сьогодні в місті мирна ситуація, але в той же час є розбіжності в питанні перейменувань вулиць, особливо щодо останнього Любавичівського ребе Менахем-Мендл Шнеєрсона. Ця людина народилася в місті Миколаєві, відомий вчений, багато зробив для єврейського народу, людина світу. Тому моя позиція однозначна на підтримку вашої громади. Це нацисти ділили людей на раси, комуністи – на сорти, ми ж не дозволимо сіяти розбрат і ксенофобію в нашому регіоні. У такі складні часи ми повинні не сперечатися, а думати про єдність і цілісність нашої держави. Наша область багатонаціональна і необхідно бути толерантними до всіх, незважаючи на віросповідання та релігійні погляди». 

Духовний лідер єврейської громади у відповідь зауважив: «Мені дуже приємно почути вашу позицію, а особливо приємно, що вона позитивна: створювати, а не руйнувати. Дуже легко зруйнувати і для цього багато не потрібно. Мені, як і всій громаді, дуже важливо ваше ставлення до цього питанні. У нас є впевненість, а значить ми можемо займатися своїми справами, і знаємо, що ми захищені».

У зв'язку з початком 22 квітня святкування єврейською громадою старозавітного празника Песах рабин Шолом Готтліб передав губернатору мацу. Той  зазначив, що «маца – не тільки символ свята, але для єврейського народу – символ свободи і віри в майбутнє» та  висловив сподівання на мир та спокій в Україні та регіоні.