ГУР перевіряє інформацію про чергову таємну передачу Угорщині українських полонених

ГУР перевіряє інформацію про чергову таємну передачу Угорщині українських полонених - фото 1
Українська розвідка перевіряє та уточнює інформацію про те, що Угорщина планує таємно забрати чергову групу українських військовополонених за посередництва РПЦ.

Про це повідомив журналісту УНН представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

На запитання, чи РПЦ знову готує таємну передачу Угорщині українських полонених, Юсов відповів: «У нас є така інформація, зараз вона перевіряється та уточнюється. Враховуючи, що подібний інцидент вже мав місце, то, на жаль, є всі підстави побоюватися, що в черговий раз може відбутися порушення як міжнародного гуманітарного права й Женевських конвенцій, так і прав українських військовополонених».

За його словами, Україна, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими стежить за ситуацією й буде відповідним чином реагувати.


У ЗМІ повідомляють, що Угорщина планує забрати чергову групу українських військовополонених за посередництвом РПЦ без участі та погодження української сторони.

На початку червня стало відомо, що РФ передала Угорщині військовополонених нібито із Закарпаття. При цьому уряд Угорщини заявляв, що не знав про нібито звільнення українських військовополонених із РФ.