Харківське братство УАПЦ виступає за діалог з УГКЦ

04.05.2015, 12:41
Харківське братство УАПЦ виступає за діалог з УГКЦ - фото 1
Харківське крайове братство апостола Андрія Первозваного підтримує наміри архиєпископа Ігоря (Ісіченка) встановити євхаристійне єднання Харківсько-Полтавської єпархії з УГКЦ. Про це йдеться у їхній заяві.

img599-273x300.gifХарківське крайове братство апостола Андрія Первозваного підтримує наміри архиєпископа Ігоря (Ісіченка) встановити євхаристійне єднання Харківсько-Полтавської єпархії з УГКЦ. Про це йдеться у їхній заяві.

«Харківське крайове братство з дня свого створення 7 липня 1990 р. послідовно підтримує ті духовні сили в УАПЦ, які прагнуть відновити київську духовну традицію могилянської доби. Однак ми мали можливість переконатися, наскільки слабкими є внутрішньоцерковні сили, неспроможні протистояти інерції московського православ’я», - йдеться в документі.

«Тому ми з радістю сприйняли звістку про початок конструктивної співпраці Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви з Українською Греко-Католицькою Церквою, яка протягом сторіч, попри обмеження й заборони, дбала про плекання своєї обрядової самобутності. Ми беззастережно підтримуємо ухвалу 25-го єпархіяльного собору «Про участь Харківсько-Полтавської єпархії у творенні Єдиної Помісної Церкви» й готові до діяльної участи в діалозі з мирянськими рухами Української Греко-Католицької Церкви. Віримо, що солідарна праця над пошуками шляхів до єдності двох Церков – співспадкоємниць Київської митрополії, не піде на шкоду нашій православній самосвідомості. Навпаки – вона зробить нас сильнішими й дозволить міцніше зіпертися на власну церковну традицію», - наголошують представники Харківського крайового братства апостола Андрія Первозваного.