Херсонська єпархія УПЦ МП не зверталася за допомогою до російських окупантів, - заява

Херсонська єпархія УПЦ МП не зверталася за допомогою до російських окупантів, - заява - фото 1
Митрополит Новокаховський і Генічеський УПЦ МП Філарет не звертався і не планує звертатися до російських окупантів за допомогою у проведенні Великодньої Служби.

Таку заяву оприлюднила прес-служба Новокаховської єпархії УПЦ МП у відповідь на поширений фейк в російських ЗМІ, передає Главком.

У російських ЗМІ розповсюджується інформація такого змісту: «Російських військових попросили забезпечити безпеку Великодньої Служби в Україні». Зокрема, повідомляється, що митрополит (УПЦ МП) Новокаховський та Генічеський Філарет (Зверєв) збирається проводити Великодню Службу у Новій Каховці. Й через це він звернувся до росіян з проханням про допомогу, аби окупанти охороняли громадян, які відвідають храм.

Про це написало пропагандистське видання «РІА Новості» з посиланням на заяву директорки фонду «Взаємодія цивілізацій» Галину Хізрієву. Означена жінка також повідомила, що «охорона Великодньої Служби потрібна» і якщо вийде, це «буде маленька перемога, віддушина для людей».
У УПЦ МП наголосили, що до рашистів церковники з таким проханням не зверталися.

«Кілька днів тому митрополита Філарета відвідали представники російської «адміністрації». Представникам окупаційної влади митрополит Філарет чітко і ясно сформулював своє особисте негативне ставлення до військової агресії російської федерації проти України. Владика також повідомив, що УПЦ МП в особі її Предстоятеля Онуфрія, засуджує воєнні дії, розпочаті російськими військами проти України. Владика навів факти численних бід, викликаних війною і заперечив намагання перекласти відповідальність за них на український народ», – йдеться у заяві.

У прес-службі Новокаховської єпархії УПЦ МП додали, що «мадам Хізрієва, повідомляючи щось там «РІА Новості», певне, не дуже орієнтується в ситуації. Зокрема, з її «повідомлення» можна зробити висновки, що в Новій Каховці взагалі не відбуваються Богослужіння, і лише на Великдень митрополит Філарет «збирається проводити службу» – певно, для нещасних вірян, які уже «стільки часу не збираються разом».

«Нагадуємо як мадам Хізрієвій, так і читачам фейко-ЗМІ, що починаючи з перших бомбардувань російськими ракетами Нової Каховки, у храмі Богослужіння відбуваються щоденно (як, до речі, і в інший час!). Перші дні налякані городяни ночували в нижньому храмі Андріївського собору. Церковна громада допомагає всім продуктами, ліками, всім, чим тільки можемо. І хто там «стільки часу не збирався разом», можна тільки дивуватися – його Високопреосвященство щоденно, вранці і ввечері звершує богослужіння, втішає парафіян, спілкується з ними», – повідомили у представництві УПЦ МП.