Хмельницька ОДА звернулася до Мінкульту з приводу долі Бакотського скельного монастиря

01.12.2020, 12:15
Держава
Бакотський Свято-Михайлівський скельно-печерний монастир - фото 1
Бакотський Свято-Михайлівський скельно-печерний монастир
Джерело фото: igormelika.com.ua
Заступниця голови Хмельницької ОДА Оксана Ситницька провела засідання робочої групи, присвячене питанню збереження однієї із найвідоміших пам’яток археології та архітектури Хмельниччини – Бакотського скельного монастиря, що розташований на Дністрі в с.Гораївка Кам’янець-Подільського району.

За словами посадовиці, для збереження пам’ятки потрібно негайно розпочати активну роботу, адже вона є справжньою окрасою Хмельниччини і туристично привабливим об’єктом. Першочерговим завданням є визначення балансоутримувача цього об’єкта, адже без цього неможливо здійснювати фінансування відповідних заходів.

Про це повідомляє Depо.Хмельницький.

Особливістю монастиря, яка ускладнює процес визначення, є те, що він внесений як до реєстру пам’яток архітектури, так і до реєстру пам’яток археології. Пам’ятки археології є власністю держави, а тому це ставить під питання передачу об’єкта на баланс Староушицької ОТГ, на території якої він розташований. Однак як пам’ятка архітектури він може бути переданий на баланс органу місцевого самоврядування.

Разом з тим, скельний монастир розташований на території НПП "Подільські Товтри", а тому можливий варіант передачі його саме національному парку.

Після обговорення усіх юридичних нюансів члени робочої групи вирішили спрямувати до Міністерства культури та інформаційної політики України відповідний лист з проханням надати роз’яснення щодо порядку визначення власника пам’ятки.