Храм на Волині, за який віряни воювали два роки, передали ПЦУ

Храм на Волині, за який віряни воювали два роки, передали ПЦУ - фото 1
Будівлю Свято-Михайлівського храму в селі Біличі Іваничівського району передали в користування релігійній громаді Православної Церкви України.

Відповідне розпорядження голови Волинської ОДА, датоване 13 листопада, підписав перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко, інформує ІА "Волинські новини".

У документі йдеться, що культову споруду, пам’ятку архітектури місцевого значення (охоронний № 140-Вл), яка розташована у селі Біличі Іваничівського району Волинської області, передають у постійне безоплатне користування для релігійних потреб Свято-Михайлівській релігійній громаді Православної Церкви України села Біличі. Розпорядження видане на звернення настоятеля місцевої Свято-Михайлівської релігійної громади Православної Церкви України.

Нагадаємо, у лютому 2019 року релігійна громада села Біличі проголосувала за перехід до ПЦУ та місцевий священик на збори не прийшов. Релігійну ромаду перереєстрували, проте інша сторона подала до суду. З тих пір, два роки у громаді точились суперечки, кому має належати місцевий храм – Свято-Михайлівська церква.

26-го вересня цього року на території храму стався конфлікт між прихожанами ПЦУ та УПЦ МП. Одні хотіли потрапити до храму, інші їх не пускали. В результаті на місце викликали поліцію, яка опечатала приміщення. Наступного дня Богослужіння відбулося біля зачинених дверей храму.