"Хрещення Україні принесли греки, сьогодні я вірю, що ми зможемо принести мир на нашу українську землю", - Зеленський до парламенту Греції

"Хрещення Україні принесли греки, сьогодні я вірю, що ми зможемо принести мир на нашу українську землю", - Зеленський до парламенту Греції - фото 1
У сьогоднішній промові до парламенту Греції президент України говорив про тісні історичні і культурні зв'язки двох народів. Зеленський висловив Греції вдячність за вже надану гуманітарну й оборонну підтримку України, за санкції проти Росії. Він закликав греків використати свій вплив, як члена Європейського Союзу, для організації порятунку Маріуполя та зробити все, щоб Росія почала шукати мир і відмовилася навіть від мрій про підкорення України.

Промову Володимира Зеленського поширив сайт Глави держави.

"Українська грецька громада – одна з найбільших у світі. Століттями наші народи жили поруч, виховували дітей, будували майбутнє.

Зв'язок України та Греції настільки давній, що зараз вже й неможливо знайти його початок. Грецькі поліси на нашому узбережжі Чорного моря, культурний обмін і торгівля, співжиття громад – усе це тисячі років історії. Грецький Херсонес був зображений навіть на нашій національній валюті – на гривні.

Саме з Грецією повʼязаний розвиток християнства – і не тільки в нашій державі, а й загалом у нашому регіоні. Україна – одна з найбільших країн православ'я, і світло Хрещення було принесене греками. Якби хтось спробував вирвати з української історії та культури грецьке коріння, то ми б втратили, втратили фундаментальну частину себе.

Так само і для вас – базові речі вашої історії, вашого національного самосприйняття пов'язані з українською землею. «Свобода або смерть!» – ці слова відображають зараз не тільки нашу боротьбу проти спроби Росії підкорити Україну. Це частина вашої ідентичності, яка походить з нашої Одеси. Ще одного південного міста України, яке Росія може спробувати знищити так само, як і Маріуполь", - промовив президент.

Він розповів, що Маріуполь майже знищений після того, як до нього підійшла Російська Федерація: "Просто руїни. Ось що Росія зробила з нашим мирним Маріуполем".

Володимир Зеленський наголосив, що Російські війська принесли зараз смерть і руйнування туди, де століттями українці та греки насолоджувалися миром і процвітанням. Більше того, акцентував президент, Росія почала нову депортацію людей із півдня України.

"Це примусове переселення людей Росією – далеко не перше і для греків, і для українців. Але російська держава здійснює його зараз так, ніби депортація й не остання. Росія абсолютно впевнена у своїй безкарності за все, що вона робить. І ми маємо зупинити це! Ми маємо притягнути Росію до відповідальності. Ми маємо врятувати Одесу від такого ж знищення, якого зазнав Маріуполь. Ми маємо знайти усіх-усіх депортованих Росією людей.

Наші народи не тільки завжди були, але й завжди будуть тісно повʼязані. Я вірю, що ми зможемо принести мир на нашу українську землю. Зможемо притягнути до відповідальності всіх винних у цих воєнних злочинах проти українців, проти греків та проти всіх інших людей, які стали жертвами російських військових.

Ми зможемо відбудувати Маріуполь та всі інші українські громади, де так само мирно і з повагою одне до одного житимуть українці та греки. Як це й було раніше.

Але також я вірю, що вже скоро Україна та Греція житимуть нарівні у нашому спільному європейському домі – у Євросоюзі. Я вірю в це! Я знаю це!

Ми всіх переможемо! Але тільки разом!"- такими словами президент Зеленський звернувся до парламенту Греції.