Християни, мусульмани, юдеї перед собором РПЦ в Єрусалимі закликали Кіріла зробити все для припинення війни в Україні

Християни, мусульмани, юдеї перед собором РПЦ в Єрусалимі закликали Кіріла зробити все для припинення війни в Україні - фото 1
Провідники різних конфесій та релігій 21 березня 2022 р. зібралися в Єрусалимі перед російським собором Пресвятої Тройці, щоби помолитися за мир та закликати Московського Патріарха Кіріла зробити все, щоби зупинити війну.

У повідомлені латинського Єрусалимського Патріархату зазначається, що ініціатором заходу були Міжрелігійний Центр сталого розвитку та Міжрелігійний інститут «Elijah». Серед учасників були представники латинського патріархату, англіканської та мелхітської греко-католицької Церков, юдаїзму та ісламу.

 

На запрошення рабина Йонатана Неріля, директора Міжрелігійного Центру сталого розвитку, деякі з присутніх поділилися своїми думками з приводу того, що відбувається в Україні.

«Життя, яке дарував Бог – священне. В убивстві цих людей бачимо вбивство Ісуса Христа. Ми повинні об’єднати наші голоси, щоби світові лідери пробудилися та поклали край цій війні та цьому кровопролиттю», – сказав представник шейха Моувфака Таріфа, духовного лідера друзівської спільноти Ізраїлю.

Рабин Алон Ґошен Ґоттштайн підніс молитву до Бога, аби Він підтримав віру українського та російського народів, а настоятель шведського теологічного інституту Карін Екблом поділився роздумами про те, що означає бути миротворцем.

Латинський патріарх П’єрбаттіста Піццабалла пояснив, що ця подія відбулася з метою висловити солідарність і молитовну єдність з народом України. «Ми не зібралися проти когось, але картини, які ми бачимо в ЗМІ, є жахливими й такими, що не мають виправдання», – сказав він, висловивши сподівання на те, що релігійні лідери України та Росії зроблять свій внесок у знайдення розв’язки.

Наприкінці молитовної зустрічі учасники поставили свої підписи під закликом до миру, що міститься в листі, якого 150 світових релігійних лідерів скерували до патріарха Кіріла, закликаючи його вплинути на Президента РФ, спонукаючи його «впровадити негайні заходи для зменшення ескалації конфлікту та пошуків мирного вирішення».

«Нашим завданням, – пишуть вони, – є молитися та підтримувати мирні рішення в ситуаціях конфлікту. Ми засмучені, маючи перед очима бої між віруючими людьми. Триваючий конфлікт вже причинився до значущих втрат людських життів, як серед військових, так і серед цивільних».