Патріарх УГКЦ зустрівся з новим послом Литовської Республіки в Україні

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На зустрічі також був присутній радник Посольства Литовської Республіки в Україні Томас Сікорскіс.

Литовський посол поцікавитися станом державно-церковних і міжконфесійних стосунків і, зокрема, як УГКЦ діяла в час карантину, яка була позиція Церкви щодо вакцинації.

Глава УГКЦ поділився з послом, як працювала Всеукраїнська Рада Церков і що вдалося досягнути спільних позицій щодо першого і другого питань.

Окремою темою були міжцерковні відносини. Для Сарапінаса був дуже цікавий приклад співпраці між Церквою і Державою в умовах пандемії.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що державі й Церкві в певний момент вдалося досягнути партнерських відносин. Щодо вакцинації, то Глава УГКЦ пояснив позицію Всеукраїнської Ради Церков, яка полягає в тому, що немає релігійних причин, аби уникати вакцинації. А вакцинація має бути доступна, безпечна і добровільна.

Окремо сторони говорили про відносини між Церквою і литовським народом та державою. Посол згадав, що Вільнюс впродовж довгого історичного часу був резиденцією унійних митрополитів. Зокрема, він згадав про храм Святої Трійці у Вільнюсі, василіанський монастир, який там існує.

Сторони також говорили про українців, які виїжджають на заробітки в Литву, та про душпастирські кроки, які намагається зробити УГКЦ назустріч емігрантам. Сарапінас розповів про досвід Литви, яка свого часу пережила велику хвилю еміграції, а сьогодні створює відповідні механізми й умови, щоби литовці поверталися додому.

Дипломат повідомив, що у 2023 ррці у Литві планують відзначити Рік Йосафата Кунцевича. Є ініціатива щодо певних рішень у парламенті Литви. Сторони домовилися: якщо таке рішення буде прийняте на державному рівні, тоді спільно буде створено оргкомітет з відзначення Року пам'яті Йосафата Кунцевича.

Наприкінці розмови сторони обмінялися подарунками. Посол подарував Главі УГКЦ картину Вільнюса, при цьому зазначивши, щоби він пам'ятав, де жили наші попередники. А Блаженніший Святослав панові Сарапінас кілька книжок, зокрема презентаційне видання про УГКЦ та книжку «Переслідувані за правду».