• Головна
  • Новини
  • Християнські видавці України спільно шукають шляхи розвитку та нові форми роботи...

Християнські видавці України спільно шукають шляхи розвитку та нові форми роботи

25.06.2010, 13:56
Християнські видавці України спільно шукають шляхи розвитку та нові форми роботи - фото 1
22 червня на Кіровоградщині відбулась зустріч Асоціації християнських видавців України (АХВУ). У засіданні взяли участь керівники видавництв із Києва, Львова, Одеси, Олександрії.

exklusiv.gifОЛЕКСАНДРІЯ – 22 червня на Кіровоградщині відбулась зустріч Асоціації християнських видавців України (АХВУ). У засіданні взяли участь керівники видавництв із Києва, Львова, Одеси, Черкас, Олександрії. Приймало гостей з усієї України видавництво "Ездра".

Жаботинский.jpgПід час зустрічі Євгеній Жаботинський, президент Асоціації, урочисто оголосив про завершення процедури юридичної реєстрації АХВУ. Члени Асоціації обговорили спільні проблеми і виклики, які сьогодні ставить перед ними християнський книжковий ринок, а також можливості, які відкриває державна реєстрація організації.

Одним із питань на порядку денному була співпраця з об’єднаннями християнських церков, від керівництва яких часом залежить, які книжки будуть з’являтися у церковних крамницях, а які – ні. Також видавці обговорили можливості виходу на нові ринки, в тому числі за межами України.

Члени Асоціації погодились з тим, що їм потрібно активніше йти на зустріч потребам читача, вивчати потреби аудиторії, отримувати інформацію з різних джерел. Одним із кроків для цього є співпраця з мас-медіа та активна присутність у мережі Інтернет.

Учасники зустрічі мали нагоду серед перших познайомитись з новою книгою видавництва «Свічадо», польським бестселером «Секс, якого не знаєте», написаним монахом-капуцином Савелієм Кнотцем. Як розказав Богдан Трояновський, директор видавництва «Свічадо», саме активність Інтернет-аудиторії у перші дні після виходу книги привернула увагу журналістів до нового видання і забезпечила виданню популярність ще навіть до того, як книга потрапила у крамниці.

У засіданні АХВУ взяла участь редактор Релігійно-інформаційної служби України Олена Кулигіна, яка провела семінар на тему «PR та можливості Web 2.0 для видавничого бізнесу» та відповіла на питання видавців стосовно просування видавничих проектів у глобальній мережі. У практичній частині семінару видавці ближче познайомились з сервісами Twitter та Facebook, яким експерти прогнозують лідерство у найближчій перспективі.

Участь в засіданні взяли Євген Жаботинський, видавництво "Богомыслие", Андрій Кравченко, видавництво "Ездра", Віталій Євтушенко, "Християнськая книга поштою", Богдан Трояновський, видавництво "Свічадо", Сергій Михайлик, видавництво "Варух", Людмила Воронченко, видавництво "Тюльпан", Олена Цертій, виконавчий директор АХВУ та Олена Кулигіна, РІСУ.

ДОВІДКА РІСУ:

Асоціація християнських видавців України створена в січні 2008 року і зараз об'єднує 11 видавництв: «Ездра», «Богомыслие», «Тюльпан», «Християнська просвіта», «Свічадо», «Світло на сході», «Рука допомоги», «Маджуга», «Християнська зоря», «Варух», « Нова Надія».

Асоціація створена з метою об'єднання зусиль для розвитку видання християнської літератури в Україні, сприяння розвитку цивілізованого ринку продажів християнської літератури. АХВУ є учасником та ініціатором багатьох заходів, спрямованих на популяризацію християнської літератури, проведення навчальних семінарів з питань видавничої діяльності, маркетингу та фінансів, проведення зустрічей з представниками закордонних видавництв і асоціацій.