Християнство зростає швидше, ніж атеїзм, але повільніше, ніж іслам, - дослідження
Це видання «включає подробиці про зростання світових релігій, збільшення релігійного різноманіття та особистих контактів між християнами та людьми інших релігій». Про це інформує "Слово про слово" з посиланням на evangelicalfocus.com.
«Таблиця надає статистичний огляд 2,5 мільярди християн у світі та їхню діяльність», – додають дослідники.
Вони пояснюють, що трьома основними джерелами міжнародної релігійної демографії, які вони використовують, є переписи населення, де ставлять запитання щодо релігії та/або етнічної приналежності, опитування та дані релігійних громад.
Після збору всі дані «аналізуються та узгоджуються, щоб отримати найбільш точне уявлення про релігійний устрій країни чи регіону».
Статус глобального християнства показує дані за поточний рік у порівнянні з минулими даними з 1900 року, а також прогнози на 2025 та 2050 роки.
Згідно з дослідженням, світ стає більш релігійним, тому що християнство зростає швидше (1,17 % на рік), ніж атеїзм (0,22 %). Однак воно росте повільніше, ніж іслам (1,93 %) та індуїзм (1,21 %).
Крім того, у 2022 році 32,2 % населення належали до будь-якої з 46 600 християнських конфесій, зареєстрованих у всьому світі. Очікується, що ці цифри досягнуть 34,2 % населення світу і 64 000 конфесій у 2050 році.
Дослідження також показує, що римо-католики, православні та незалежні християни «відстають у всьому світі, тоді як протестанти та євангелісти ростуть.
Серед євангелістів найбільший приріст мають п’ятдесятники та харизмати – майже 2 % за останні 20 років.
Християнство процвітає на глобальному Півдні, де Африка лідирує (2,77 % річного зростання), за нею йдуть Азія (1,50 %) і Латинська Америка (1,09 %).
На Глобальній Півночі зростання майже не спостерігається, останньою є Європа (0,06 %), за нею йде Північна Америка (0,27 %). Показники Океанії з Австралією та Новою Зеландією також нижче середнього (0,73 %).
Дослідники також аналізують ситуацію з християнськими ресурсами, такими як Біблія та частини Святого Письма, надруковані та розповсюджені, а також християнські періодичні видання.
У 2022 році кількість надрукованих Біблій зросте на 2,52 % і досягне 93 мільйонів примірників, тоді як християнські періодичні видання зростають на 4,28 % щорічно.
Попри ці ресурси, у всьому світі все ще залишається понад 2000 мільйонів людей, які не євангелізовані, але цей відсоток повільно зменшується зі швидкістю 0,33 на рік.