"Хто підтримує війну, на того чекає осуд поколінь", - Глава УГКЦ

22.08.2022, 09:52
Католики
"Хто підтримує війну, на того чекає осуд поколінь", - Глава УГКЦ - фото 1
У 179-й день війни Росії проти України Патріарх Святослав подякував всім тим, які борються за мир, утверджують його, шукають різні ефективні альтернативні дороги для того, щоб уникати використання зброї для вирішення проблем сучасного людства. Він подякував всім, хто поруч зі страждаючим українським народом у цій жахливій трагедії.

Патріарх продовжив роздуми над тим, що диявол сіє насіння війни. Саме це зараз спостерігаємо в Україні.

«Хто ті, які приходять нас вбивати, які катують наших дітей, жінок і старців? Це — люди з тих регіонів росії, де злочинна влада вкрала можливість на інтегральний і справедливий розвиток, особистий, їхньої родини, народу, навіть тої частини країни, де вони проживають. Єдиний спосіб, який російська влада їм пропонує, щоб вижити, утримати родину, знайти засоби для існування, — іти вбивати. Такого типу вербувальники, на жаль, розходяться по цілій росії, навіть через мережу православних церков, заохочуючи винагородою. А найстрашніше те, що вони дають дозвіл безкарно вбивати і збагачуватися грабунком. І оскільки в цих людей вкрадено можливість жити й розвиватися, то вони йдуть вбивати українців».

Війна, як зазначає Блаженніший Святослав, — це лихо, яке ніколи не може сприяти розвитку особи, держави чи суспільства, ніколи не може бути вирішенням проблем. Навпаки, як і гріх, вона лише погіршує стан людини, суспільства і завжди є поразкою людства. Тому, понад 100 років тому, папа Пій XII зазначав, що в мирі ми нічого не втрачаємо, а за війни можемо втратити все.

«Ніхто і ніщо не може оправдати початку війни в сучасному світі. Вона завжди аморальна. Це — трагічний момент, якого завжди можна уникнути. Немає виправдання тим, хто використовує війну як інструмент для вирішення суспільно-політичних чи міжнародних проблем. Тому сумління кожної чесної людини кличе її і світ засудити війну. Війна ніколи не може бути усправедливленою ні засобами, ні методами, ні цілями. Тому так боляче чути, що хтось сьогодні, навіть серед релігійних діячів, оправдовує її».

Патріарх зазначив, що всі, хто починали війни, їх і програвали. Першими жертвами були народи тих держав, які підтримували злочинні дії своїх державників.

«Сьогодні у світі точиться близько 20 різних воєн. Але в Україні це щось особливе і більш небезпечне, бо її розпочала країна з атомною зброєю і погрожує нею не тільки нашій державі, а й цілому світу. Війна в Україні є злочином проти людяності, поразкою людства, а відтак небезпекою втягнути у військову авантюру ціле людство. Тому всі ми повинні зробити все для того, щоби зупинити несправедливого агресора, який прирікає на злидні власний народ і вбиває українців на їхній же території».

Блаженніший Святослав подякував усім, хто чітко засудив аморальну агресивну війну росії проти України. Найперше — світовим релігійним діячам і лідерам: Папі Францискові, предстоятелям православних Церков на чолі зі Вселенським Патріархом Вартоломеєм, Світовій Раді Церков на чолі з її президентом отцем Йоаном Савкою, який нещодавно відвідував Україну, всім очільникам протестантських спільнот, очільникам юдейських громад та ісламських релігійних спільнот.

«Боже, даруй сучасному людству мир! Боже, зруйнуй плани агресора, зупини Твоєю Божественною силою його вбивчу руку! Боже, підтримай усі зусилля, які сьогодні людство докладає для того, щоби в самому зародку зупинити задуми диявола посіяти війну в лоні сучасного людства. Боже, благослови Україну Твоїм справедливим небесним миром!» — попросив Блаженніший Святослав.