Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу - фото 1
Республіка Ічкерія визнала Голодомор 1932—1933 років в Україні актом геноциду українського народу.

Відповідна Постанова оприлюднена на сайті Президії уряду ЧР, повідомляє "Інформаційний спротив".

«Сьогодні, коли Росія знову чинить агресію щодо України, дуже важливо називати історичні події своїми іменами… Президія уряду ЧР – Ічкерія ухвалює: Визнати Голодомор 1932—1933 років в Україні актом геноциду українського народу», — йдеться у документі.

У ньому зазначається, що протягом усієї історії, прикриваючись заявами про дружбу та «братні народи», москва намагалася знищити українців. Одним із прикладів цього є штучно створений голод 1932—1933 років, який забрав до 7 мільйонів життів українських селян. Він став результатом політики насильницької колективізації, яку проводив уряд радянського союзу, який вважав українське селянство опорою для національного руху і тому вживав заходів щодо його знищення. У селян забирали не лише зерно, а й усі продукти харчування і навіть те, що можна було обміняти на продукти, прирікаючи їх на голодну смерть.

«В Україні Голодомор сприймається як акт геноциду українського народу, інспірований урядом срср. Чеченський народ із глибоким розумінням та співчуттям ставиться до боротьби українців за незалежність. У наших народів однакові цілі та спільний ворог», — йдеться у постанові.