ІІІ Всеукраїнська молодіжна конференція медиків-християн

01.06.2011, 14:16
ІІІ Всеукраїнська молодіжна конференція медиків-християн - фото 1
В Україні наберає обертів рух молодих віруючих професіоналів різних галузей та конфесій, які об’єднані спільною метою – зростаючи професійно та духовно, служити своїми фаховими талантами Богу та ближнім.

В Україні наберає обертів рух молодих віруючих професіоналів різних галузей та конфесій, які об’єднані спільною метою – зростаючи професійно та духовно, служити своїми фаховими талантами Богу та ближнім.

учасники.jpg

Понад 350 учасників з більш ніж 13 країн світу зібралося на ІІІ Всеукраїнську молодіжну конференцію медиків-християн, що відбулася у м. Харків (база ім. Соїча) з 30 квітня по 2 травня 2011 р. Хоча більшість учасників – це молоде покоління українських медиків, різноманіття представлених країн склалося завдяки делегаціям студентів – іноземців з багатьох країн світу, що навчаються в медичних вузах нашої країни.

Під час відкриття конференції координатор Альянсу християн-професіоналів Ростислав Семіков нагадав присутнім, як Ісус Христос зробив чудо, нагодувавши декількома хлібами та двома рибинами, що пожертвував маленький хлопчик, понад п’ять тисяч слухачів, і закликав сучасну молодь також віддавати свої таланти на служіння Богу та ближнім.

Олександр Дорошенко, голова Християнської медичної асоціації України та щелепно-лицьовий хірург з 30-річним стажем, розповів про служіння Асоціації та порадив молодим медикам прагнути бути кращими фахівцями у своїй галузі, щиро піклуватися про своїх пацієнтів. У своїй лекції він зробив наголос на наданні членами асоціації паліативної допомоги важко та безнадійно хворим в стаціонарних і амбулаторних хоспісах.

Артур Фрізен, інвазивній кардіолог з 32-річним стажем, член Королівської колегії лікарів і хірургів Канади, поділився особистим досвідом ефективності вчення Ісуса Христа у профілактиці емоційного дистрес-синдрому та у психофізіологічній реабілітації.

обговорення.jpgТри дні конференції включили в себе багато корисних і цікавих лекцій та практичних майстер-класів від досвідчених фахівців, а молодь мала змогу представити свої презентації та доповіді.  Окрім навчальної програми усі учасники могли насолодитися мальовничими пейзажами місцевої природи, а також відвідати вистави сучасного духовного живопису та реплік картин відомих майстрів про життя і служіння Ісуса Христа, які були організовані Асоціацією художників-християн.

Багато часу зайняли презентації служіння місцевих осередків молодих медиків у різних регіонах країни. На сьогодні налічується близько 30 таких груп, що об’єднують понад 600 чоловік. Сьогодні вони влаштовують навчальні зустрічі на медичні теми, проводять санітарно-просвітницькі лекції на теми ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, тютюнопаління та алкоголізму, допомагають дитячим інтернатам, беруть участь в організації благодійних виїздів для надання медичної допомоги в віддалені занедбані регіони, піклуються і допомагають тяжкохворим людям, проводять соціальні донорські акції «Капля крові», «Стань донором – допоможи дітям», тощо.

Богдан-Волос.jpgБогдан Волос, доцент кафедри управління охороною здоров’я Національної академії управління при Президентові України, колишній голова управління охорони здоров'я Харківської обл., зробив глибоку доповідь про правильний підхід до формування засад здорового способу життя на державному рівні, з урахуванням принципів християнської просвітницької традиції.

Перший день конференції закінчився цікавим ток-шоу «Актуальні проблеми української медицини», на якому піднімалися наболілі питання якості сучасної медицини, проблеми і перешкоди в навчанні та працевлаштуванні молодих медичних спеціалістів, межа між «подякою і «хабаром», тощо.

Другий день почався з молитви та причастя. Після цього лікар Павло Сільковський - зав. відділенням реанімації Рівненської обласної лікарні, розповів про сучасні можливості для професійного вдосконалення та поділився своїм досвідом, як уникати поширених професійних помилок. Директор Канадського кардіо-реабілітаційного центру, доцент університету Британської Колумбії Марліс Фрізен прочитала ґрунтовну лекцію на актуальну тему щодо профілактики діабетичних ускладнен. Після обіду делегати відвідували секції майстер-класів.

Нагірняк.jpgУвечері відбувся духовно-творчий вечір за участю голови ВСО ЄХБ В’ячеслава Нестерука. Студенти-іноземці співали пісні на рідній мові, учасники з різних міст України презентували театральні постанови на духовну тематику, одесити відзначилися юмористичним відео про конференцію. Перед присутнiми зi словами пiдтримки та пiдбадьорення виступила голова Харкiвського осередку ХДС Катерина Спiвак.

В останній день конференції Андрій Нагірняк, керівник відділу соціальних питань Української греко-католицької церкви, заступник Голови Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я  з питань співпраці з ВР ЦРО, розповів про потенціал церков та релігійних організацій у формуванні державної політики в сфері охорони здоров’я. Він підкреслив важливість духовної і професійної боротьби з негативними явищами сучасного суспільства.

Ісіченко.jpgПеред закриттям конференції з заключним словом до молоді звернувся Архієпископ Харківський и Полтавський Української автокефальної православної церкви Ігор Ісіченко. В своєму виступі він закликав медиків-християн бути світлом серед людей, щоб вони, дивлячись на добрі діла віруючих, прославляли Отця Небесного.

На протязі двох днів проходив ряд майстер-класів на актуальні і цікаві теми, такі як: «Профілактика ВІЛ-СНІДУ в Україні та Східній Європі», «Біо-, соціо-, духовна модель реабілітації алкозалежних, наркоманів, ігроманів», «Душа пацієнта також потребує лікування», «Медичні та біблійні аспекти альтернативної медицини», «Диференційна діагностика болю в ділянці серця», «Педіатричній огляд з використанням отоскопа», «Клінічна інтерпретація ЕКГ в залежності від захворювання», «Сучасні принципи лікування та профілактики артеріальної гіпертензії», та багато інших.  Багатосторонній обмін інформацією, відкрите і невимушене спілкування, знайомство та обмін міжнародним досвідом - все це безперечно допоможе особистісному розвитку і професійному зростанню кожного учасника.

Урочисте закриття проходило з врученням сертифікатів учасникам, подякою організаторам, лекторам і спікерам в проведенні програми, а також дружнє фото на пам'ять. Сподіваємось, що спрямованість на популяризацію здорового способу життя за активної участі молодих медиків християн зробить вагомий внесок у вирішення проблем розвитку медичної галузі в нашій країні.  

Віримо, що ця конференція допоможе медикам зростати духовно, вдосконалюватися професійно, і служити своїми фаховими талантами Богу та ближньому. Бажаємо учасникам конференції бути послідовниками, дійсними учнями Ісуса Христа, любити і допомагати людям, так як це робив Великий Вчитель.

делегати.jpg

Аня Старжевська, Кирило Золотько