УПЦ МП організовує паломництво на Афон до монастирів, які визнають ПЦУ

УПЦ МП організовує паломництво на Афон до монастирів, які визнають ПЦУ - фото 1
8-денне паломництво на Святу Гору Афон з відвідуванням монастирів, які визнають автокефалію ПЦУ, організовує Паломницький центр при ВЗЦЗ УПЦ МП, який діє з благословення митрополита Онуфрія (Березовського).

Як повідомляє Портал "Credo.Press", програма прощі розміщена на офіційному сайті центру.

Загальна вартість програми становить 600-700 євро. Паломництво починається з відвідин скиту св. Анни, після чого йде вечірня служба в монастирі св. Павла і поклоніння Дарам Волхвів. У програму також входить відвідування монастирів Діонісіат, Григоріат, Кутлумуш, Івірон, Філофей, Каракал, Дохіар, Ксенофонт, Пантелеймона, столиці Афону Кареі, скиту св. Андрія Первозваного. Слов'янські монастирі Зограф і Хиландар в програму не входять.

Розриваючи спілкування з Константинопольським Патріархатом, Синод РПЦ заборонив клірикам і мирянам Московського Патріархату брати участь в Богослужіннях Константинопольської Церкви, в тому числі на Афоні. Пізніше виняток було зроблено лише для Пантелеймонівого монастиря, на території якого базується так званий "Афонський клуб", який об'єднує вище російське чиновництво.