• Головна
  • Проекти
  • Інна Богословська назвала сектою найчисельнішу протестантську конфесію України (відео)...

Інна Богословська назвала сектою найчисельнішу протестантську конфесію України (відео)

10.07.2011, 16:32
Інна Богословська назвала сектою найчисельнішу протестантську конфесію України (відео) - фото 1
Народний депутат України від фракції Партії регіонів Інна Богословська назвала політичного опонента Олександра Турчинова "людиною, яка ходить до секти". Це сталося у прямому ефірі «Шустер Live» минулої п’ятниці.

Богословська_ТурчиновНародний депутат України від фракції Партії Регіонів Інна Богословська назвала політичного опонента Олександра Турчинова, першого заступника голови партії «Батьківщина», людиною, "яка ходить до секти". Це сталося у прямому ефірі «Шустер Live» минулої п’ятниці.

"Те, що пан Турчинов вміє говорити – це, безумовно, так. Тому що він є людиною, яка ходить до секти, читає лекції кожен тиждень в цій секті прихожанам. Він вміє це. Він вміє підводити очі до неба, вміє казати неправду і це робить багато разів", - заявила Богословська.

"Я дійсно проповідую в Церкві Євангельських християн Баптистів. Це – християни протестанти і вони мають більшість у цивілізованих країнах світу: США, Швейцарії", – наголосив Олександр Турчинов.

Пані Богословська поцікавилась у відповідь, чи це «канонічна Церква?» – на що Турчинов відповів:

"Я не знаю, що Ви розумієте під словом канонічна, але хочу сказати, що там, де у влади протестанти, там порядок, тому що вони, як мінімум, не беруть хабарів».

Звинувачення християн-баптистів у "сектанстві" із вуст Інни Богословської викликало бурхливу реакцію правозахисників та багатьох віруючих України.

Довідка РІСУ:

Баптизм (від грецького «баптідзо» — занурювати, хрестити у воді) — є найпоширенішою протестантською конфесією в Україні. Всеукраїнський Союз Об'єднань Євангельських Християн Баптистів є четвертою за кількістю вірних релігійною конфесією в Україні (поступається тільки УПЦ, УПЦ КЦ та УГКЦ). Є одним з засновників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

ВСО ЄХБ на сьогодні об’єднує понад 2500 церков та груп, до яких належить близько 140 тис. віруючих. Діє 95 місій. Союз складається з 25 обласних об’єднань церков ЄХБ, які в свою чергу об’єднані за територіальним принципом у 6 регіонів. Крім того до складу ВСОЄХБ входять п’ять закордонних українських баптистських об’єднань. Найвищим керівним органом ВСОЄХБ є з’їзд. Безпосереднє керівництво здійснює Рада, до якої входять старші пресвітери (єпископи) обласних об’єднань на чолі з Головою Союзу.

Церква має служителів: старших пресвітерів, що очолюють обласні об’єднання громад, пресвітерів чи пасторів, які є керівниками місцевих громад, євангелістів, проповідників, дияконів і дияконіс. Обраних на зборах громади служителів благословляють на служіння старші служителі з молитвою і рукопокладенням.

ВСО ЄХБ займається видавничою діяльністю та має розгорнуту сітку мас-медіа. Офіційним виданням Союзу є часопис «Євангельська нива». Офіційний сайт: www.ecbua.info.

Назва вказує на сповідання баптистами хрещення у дорослому віці через повне занурення хрещеного та підкреслює відмінність баптистів від християнських течій, які практикують хрещення немовлят.

Фундаментом і критерієм віри та життя баптистів, джерелом їх богослов’я є Слово Боже – Біблія. При цьому під Словом Божим розуміються 66 Богомнатхнених книг Біблії, які є першоканонічними в Православ’ї. Особисте дослідження Біблії і виконання заповідей Христа, за вірою баптистів, є єдиним правдивим шляхом для пізнання Бога.

Читайте також: Религиозный ликбез для Богословской

Як баптисти стали сектантами й опозиціонерами