Інститут екуменічних студій УКУ представив відеоролики про довкілля: "Почути крик Землі"
«Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії» – такою темою об’єднані короткі інформаційні відео. Ідеї втілені у зйомках є результатом спільних напрацювань учасників Форуму з різних країн світу.
У коротких відеороликах дають практичні поради:
Як утилізувати та переробляти відходи?
Як дбати про збереження води?
Які переваги зеленої енергетики?
Чому спалювання трави і сухостою згубно впливає на екологію?
Онлайн-форум відбувся за підтримки Фонду Конрада Аденауера. Над темою привернення уваги до екологічних проблем організаторам вдалося об’єднати учасників різних середовищ: Церкви та релігійних інституцій, закладів освіти, бізнесу, журналістики, соціальної роботи, державних структур та громадських організацій. Усі вони ділилися досвідом та пропонували шляхи розв’язання екологічних проблем.
До реалізації онлайн-проекту долучилось дев’яносто доповідачів та модераторів з України та з-за кордону. Загалом участь у заходах 13-го Екуменічного соціального тижня, взяло понад сімсот осіб із п’ятнадцяти країн (Україна, Бельгія, Канада, США, Англія, Уганда, Франція, Італія, Ватикан, Греція, Австрія, Німеччина, Гаїті, Польща, Іспанія). Серед учасників Форуму були представники різних університетів України, викладачі, студенти, семінаристи зі Львова, Києва, Хмельницька, Вінниці, Чернівців, Одеси, Тернополя, Івано-Франківська, Дрогобича тощо.
Впродовж чотирьох днів форуму, який відбувся 7-10 жовтня у Львові, учасники дискутували на теми:
- переосмислення ролі Церкви у розв’язанні екологічних викликів;
- адаптації міст до змін клімату;
- збереження біорізноманіття та зеленої урбаністики;
- формування екологічної свідомості;
- ролі журналістів у вирішенні екологічних проблем громад.
Крім того присутні розглянули успішні кейси підприємців щодо управління відходами, інноваційний для України підхід екологічної соціальної роботи, обговорювали роль громадських активістів та виклики, з яким стикаються громадські організації в екологічній сфері. Також відбулась презентація підручника для дітей і поетичні читання про довкілля та захист природи.
Запрошені доповідачі акцентували на тому, що для переходу на екологічну свідомість у різних сферах треба систематично інформувати і роз’яснювати суспільству, якими є результати згубних дій на екологію. Як приклад, вони навели церкви та релігійні інституції, які не лише наголошують на необхідності формування екологічної культури, а й створюють проєкти, працюють із громадою, підсилюючи вже існуючі екоініціативи.
«Завдяки участі представників із Ватикану (кардинала Пітера Тарксона) і з Константинополя (о. Джона Хрисавгіса та представника від Патріарха Варфоломія), ми посприяли збільшенню інтересу до екологічних питань у церковних середовищах, серед духовенства й духовних навчальних закладах. Так вдалося показати присутнім напрацювання Церкви в екологічному русі, перенісши дискусії в академічний і богословський контекст», – зазначає координаторка форуму Ірина Кітура.
Після Форуму учасники висловили свою готовність продовжити дискусії на тему екології й сталого розвитку, щоб більше комунікувати між собою і суспільством загалом.
Додамо, що Екуменічний соціальний тиждень в 2021 році буде присвячений темі сталого розвитку суспільства крізь призму соціального вчення Церков та Цілей сталого розвитку. Його проведення планують вже на 5-9 жовтня в Українському католицькому університеті.