• Головна
  • Новини
  • Інститут Екуменічних Студій (УКУ) розпочав роботу над створенням підручників з основ християнської етики...

Інститут Екуменічних Студій (УКУ) розпочав роботу над створенням підручників з основ християнської етики

12.11.2010, 14:08
Інститут Екуменічних Студій, що діє при Українському Католицькому Університеті, ініціював роботу над написанням та друком підручників з основ християнської етики.

Інститут Екуменічних Студій, що діє при Українському Католицькому Університеті, ініціював роботу над написанням та друком підручників з основ християнської етики. Реалізація цього здійснюється у співпраці з Комісією з питань викладання християнської етики та виховання, яка протягом багатьох років працює при Управлінні освіти та науки Львівської облдержадміністрації.

Як повідомила РІСУ Олеся Барчук, менеджер із зв`язків з громадськістю Інституту Екуменічних Студій, до написання підручників інститут залучає авторів, консультантів, освітян, науковців та священиків різних конфесій.

Першим підручником з основ християнської етики став навчальний посібник для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів Галини Добош видавництва «Світ». Книга отримала назву «Живу і навчаюсь у родині» і забезпечує учням можливість у доступній формі пізнавати основи християнської етики та формувати свою життєву позицію. Це перший підручник з циклу навчально-методичної літератури з християнської етики, роботу над якою розпочав ІЕС. Підручник створено на базі Начальної програми "Основи християнської етики 1-11 класи", затвердженої Міністерством освіти та науки України.

Викладання предмету «Основи християнської етики» передбачає виховання в учнів поваги до совісті, релігійних та світоглядних переконань інших та здатності до співжиття у поліконфесійному українському суспільстві та має екуменічний характер.

«Християнська етика сприяє формуванню в учнів таких чеснот, як любов до ближнього, милосердя, патріотизм. Актуальним є забезпечення і вчителі, і учня підручниками з християнської етики», – зазначає Галина Сохань, канд. філолог. наук, доцент кафедри суспільствознавчої та культурологічної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, науковий координатор проекту.

Зважаючи на актуальність та потребу викладання предметів духовно-морального спрямування у школах, укладачі та автори не полишатимуть праці над створенням нових навчальних посібників у майбутньому.