Інститут релігійної свободи став членом міжнародної правозахисної коаліції Religious Liberty Partnership

Інститут релігійної свободи увійшов до складу міжнародного Партнерства з релігійної свободи (Religious Liberty Partnership), яке об’єднує правозахисників, громадських і релігійних активістів із понад 30 країн світу.

Рішення про надання ІРС статусу повноправного члена було прийнято більшістю правління RLP шляхом анонімного голосування.

Інститут релігійної свободи став членом міжнародної правозахисної коаліції Religious Liberty Partnership - фото 59713

 

Партнерство з релігійної свободи (RLP) – це коаліція організацій, орієнтованих на захист переслідуваних релігійних меншин, свободи совісті та віросповідання. До складу RLP входять правозахисні організації з усіх континентів, а консультаційні зустрічі та інші заходи проводилися в таких містах, як Вашингтон (США), Бразиліа, Стамбул, Оксфорд (Великобританія), Бангкок, Оттава і Цюріх.

У березні 2020 року міжнародна консультаційна зустріч RLP на найвищому рівні мала б відбутися у Києві. Інститут релігійної свободи виступив місцевим партнером в організації цього заходу та забезпеченні візової підтримки іноземним учасникам. Однак через запровадження суворих карантинних обмежень, зокрема у зв’язку з припиненням міжнародного авіасполучення, цей захід довелося перенести на наступний рік.

Олександр Заєць, голова правління ІРС наголосив: "Для Інституту релігійної свободи участь у Religious Liberty Partnership є вельми цінною та відповідальною. Ми вже зараз бачимо великий потенціал цієї співпраці, зокрема в сфері обміну досвідом та посилення захисту прав віруючих, які страждають від переслідувань російської окупаційної влади на українських територіях Криму і Донбасу".

За словами керівника ІРС, у взаємодії з міжнародною коаліцією RLP також відкриваються нові можливості для презентації України на міжнародній арені як країни з високими стандартами релігійної свободи та міжконфесійного діалогу, яка може бути прикладом для багатьох інших держав.

У липні цього року експерти ІРС взяли участь в круглому столі, організованому RLP, за участі таких спікерів як Спеціальний Посол США з міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек, баронеса Керолайн Кокс з Палати лордів парламенту Великобританії та голова Міжнародної групи парламентаріїв з питань свободи релігії чи переконань Девід Андерсон (Канада).